Tohle je náš svět na Netflixu: Dokument, který vás nenechá chladnými

Premiéra na Netflixu: 8. prosince 2019

8. prosince 2019 byl pro Netflix a fanoušky stand-up comedy po celém světě významným dnem. Tohoto dne totiž měla premiéru speciální show "Tohle je náš svět", v níž se představila plejáda talentovaných komiků z různých koutů světa.

Diváci se mohli těšit na svěží a originální humor, který reflektoval rozmanitost kultur a životních zkušeností účinkujících. "Tohle je náš svět" se nesnažil o nic menšího, než o humornou reflexi globální společnosti 21. století.

Show si okamžitě získala pozornost diváků i kritiků a stala se jednou z nejúspěšnějších stand-up produkcí na Netflixu. Humor překračující hranice jazyků a kultur oslovil miliony diváků a potvrdil, že smích je skutečně univerzálním jazykem.

Počet epizod: 8

S osmi díly se může zdát, že "Tohle je náš svět" od Netflixu je klasická jednohubka na víkend. Ale nenechte se zmást! Každá epizoda, ačkoliv má okolo hodiny, je nabitá emocemi, zvraty a hlavně - realitou. Seriál se totiž nebojí jít do hloubky témat jako jsou vztahy, rodina, ztráta nebo hledání sebe sama. A dělá to s takovou upřímností a syrovostí, že si vás získá už od prvních minut. Osm dílů vám tak uteče jako voda a vy budete netrpělivě čekat na další řadu.

Délka epizody: Cca 50 minut

Každá epizoda seriálu "Tohle je náš svět" na Netflixu vás vtáhne do děje přibližně na 50 minut. Tato stopáž se stala standardem pro většinu dramatických seriálů na streamovacích platformách a nabízí tvůrcům dostatek prostoru pro rozvoj postav, zápletky i emocionální hloubku. Na rozdíl od tradičních televizních formátů, které se musely vejít do kratších časových slotů, si "Tohle je náš svět" může dovolit pomalejší tempo vyprávění a detailnější vykreslení světa a postav. To divákům umožňuje hlouběji se ponořit do příběhu a budovat silnější pouto s postavami. 50 minut je tak ideální doba pro to, abyste se nechali vtáhnout do světa "Tohle je náš svět" a užili si strhující příběh bez zbytečného spěchu.

Žánr: Dokumentární, Příroda

Dokumentární série Tohle je náš svět, dostupná na Netflixu, je oslavou krásy a rozmanitosti naší planety. Prostřednictvím ohromujícího filmového zpracování, které nás zavede do nejodlehlejších koutů světa, poznáváme neuvěřitelné druhy zvířat a jejich každodenní boj o přežití. Od afrických savan po arktické pustiny, od deštných pralesů Amazonie po korálové útesy, Tohle je náš svět nabízí fascinující pohled na zázraky přírody.

Seriál klade důraz na propojenost všech živých organismů a ukazuje, jak i ty nejmenší změny v ekosystému mohou mít dalekosáhlé důsledky. Zároveň ale nezavírá oči před hrozbami, kterým naše planeta čelí. Klimatické změny, ztráta biodiverzity a lidská činnost ohrožují křehkou rovnováhu přírody a Tohle je náš svět nám to dává jasně najevo.

Přestože seriál neuhýbá od kruté reality, jeho hlavním poselstvím je naděje. Ukazuje nám, že i přes všechny výzvy je stále čas na změnu. Zdůrazňuje důležitost ochrany přírody a inspiruje nás k tomu, abychom se i my sami zapojili do boje za záchranu naší planety.

Vypravěč: V původním znění David Attenborough, v českém znění Viktor Preiss

David Attenborough, jehož hlas je synonymem pro dokumenty o přírodě, propůjčil svůj ikonický projev originální verzi seriálu Tohle je náš svět. Jeho poutavé vyprávění nás provází fascinujícími ekosystémy a odhaluje křehkou rovnováhu života na Zemi. V českém znění se role vypravěče ujal s bravurou Viktor Preiss, jehož charismatický hlas dodává seriálu na dramatičnosti a hloubce. Preiss, známý svým sametovým hlasem a precizní dikcí, mistrně zprostředkovává Attenboroughovo nadšení a úctu k přírodě. Díky jeho strhujícímu výkonu si i čeští diváci mohou naplno vychutnat krásu a naléhavost sdělení, které Tohle je náš svět přináší. Seriál, dostupný na Netflixu, se zaměřuje na dopady lidské činnosti na naši planetu a vybízí k zamyšlení nad budoucností života na Zemi.

Produkce: Silverback Films ve spolupráci s WWF

Dokumentární série Tohle je náš svět (Our Planet) na Netflixu je výsledkem úzké spolupráce mezi Netflixem a dvěma významnými organizacemi: Silverback Films a WWF. Silverback Films, produkční společnost s dlouholetou tradicí v natáčení úchvatných dokumentů o přírodě, se ujala náročné produkce. Tým zkušených filmařů strávil více než 4 roky natáčením na všech kontinentech a v nejrůznějších prostředích, od arktických pustin po deštné pralesy Amazonie.

Spolupráce s WWF, světovou organizací na ochranu přírody, dodala seriálu hloubku a naléhavost. WWF poskytla filmařům přístup ke svým rozsáhlým znalostem o ohrožených druzích a ekosystémech a pomohla zprostředkovat klíčové informace o dopadech lidské činnosti na planetu. Díky této spolupráci se Tohle je náš svět nestává jen vizuálně ohromujícím zážitkem, ale také silným apelem na ochranu přírody a zodpovědnější přístup k naší planetě.

Ocenění: Cena Emmy za mimořádný dokumentární seriál

Dokumentární seriál „Tohle je náš svět“ od Netflixu získal cenu Emmy za mimořádný dokumentární seriál. Seriál, který vypráví příběhy o úžasném světě zvířat, uchvátil diváky po celém světě svou krásou, intimitou a emocemi. Od rozlehlých plání Afriky po mrazivé polární oblasti, „Tohle je náš svět“ nás zavádí do rozmanitých ekosystémů a ukazuje nám neuvěřitelné chování zvířat, která je obývají.

Seriál se může pochlubit ohromující kamerou, která zachycuje dechberoucí záběry divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí. Diváci se tak ocitnou tváří v tvář majestátním lvům, hravým vydrám, mohutným slonům a mnoha dalším tvorům. Kromě vizuální stránky se „Tohle je náš svět“ dotýká i důležitých témat, jako je ochrana přírody a dopad lidské činnosti na planetu.

Získání ceny Emmy je důkazem kvality a dopadu tohoto dokumentárního seriálu. „Tohle je náš svět“ nejenže baví, ale také vzdělává a inspiruje diváky všech věkových kategorií k tomu, aby si vážili krásy a křehkosti našeho přírodního světa. Díky svému poutavému vyprávění, úchvatným záběrům a důležitému poselství si „Tohle je náš svět“ právem vysloužil své místo mezi nejlepšími dokumentárními seriály všech dob.

Hlavní témata: Biodiverzita, Ochrana přírody, Klimatické změny, Lidský dopad na planetu

Svět přírody je plný zázraků, ale čelí i bezprecedentním hrozbám. Dokumentární série „Tohle je náš svět“ na Netflixu se ponoří do krásy a křehkosti našeho světa a zkoumá naléhavé problémy biodiverzity, ochrany přírody, klimatických změn a dopadu člověka na planetu.

Od bujných deštných pralesů po rozlehlé oceány, seriál představuje úchvatné záběry rozmanitých ekosystémů Země a tvorů, kteří je nazývají domovem. Zdůrazňuje vzájemnou propojenost všech živých organismů a zásadní roli, kterou hraje biodiverzita pro zdraví planety.

„Tohle je náš svět“ se však nevyhýbá ani drsné realitě hrozeb, kterým naše planeta čelí. Dokumentární série zkoumá ničivé dopady klimatických změn, od tání ledovců a stoupající hladiny moří až po extrémní počasí a ničení přírodních stanovišť.

Lidská činnost, jako je odlesňování, znečištění a nadměrné využívání přírodních zdrojů, je v seriálu identifikována jako hlavní příčina ztráty biodiverzity a ekologické degradace.

„Tohle je náš svět“ je silnou připomínkou krásy a křehkosti naší planety a naléhavé potřeby chránit ji pro budoucí generace.

Zaměření: Ohrožené druhy a ekosystémy, Inspirativní příběhy o ochraně přírody

Seriál Tohle je náš svět na Netflixu nás zavede do fascinujícího světa přírody, ale zároveň nám připomene jeho křehkost. Zaměřuje se na ohrožené druhy a ekosystémy, které čelí bezprecedentní hrozbě v důsledku lidské činnosti. Diváci se setkají s majestátními slony africkými, jejichž populace decimuje pytláctví, i s roztomilými orangutany, jejichž domov v deštných pralesech mizí kvůli kácení.

Tohle je náš svět ale není jen depresivní zprávou o ztrátě. Naopak, přináší inspirativní příběhy o ochraně přírody a o lidech, kteří zasvětili svůj život záchraně ohrožených druhů. Sledujeme strážce parku bojující proti pytlákům, vědce zkoumající chování zvířat a místní komunity, které se ujímají iniciativy a chrání své přírodní bohatství.

Seriál nám připomíná, že planeta Země nepatří jen nám, ale i budoucím generacím. Ukazuje, že i malé činy mohou mít velký dopad a že je na každém z nás, abychom se zasadili o ochranu našeho společného domova.

Vizuální stránka: Ohromující záběry z dronů a moderních kamer

Svět, jaký jsme ještě neviděli. Tak by se dal popsat vizuální zážitek, který nabízí dokumentární série Tohle je náš svět na Netflixu. Díky využití nejmodernějších technologií, jako jsou drony s vysokým rozlišením a speciální kamery snímající v infračerveném spektru, se divákům otevírají dosud nepoznané pohledy na naši planetu. Ať už se jedná o dechberoucí záběry na migrující stáda zvířat z ptačí perspektivy, nebo o detaily predátorů lovících kořist v temnotě noci, Tohle je náš svět posouvá hranice dokumentární tvorby.

Použití dronů umožňuje tvůrcům zachytit neuvěřitelně dynamické a rozsáhlé scény, které by byly s klasickou technikou jen těžko realizovatelné. Diváci se tak ocitnou přímo v centru dění, ať už se jedná o dramatický útěk zeber před lvy v africké savaně, nebo o ladný tanec tisíců plameňáků na hladině jezera. Moderní kamery s vysokým rozlišením pak odhalují i ty nejmenší detaily, které by jinak lidskému oku unikly. Díky tomu se diváci mohou kochat krásou a rozmanitostí přírody v celé její kráse.

Hudba: Podmanivý soundtrack od Stevena Price

Steven Price, skladatel známý pro svou práci na filmech jako Gravitace a Baby Driver, se ujal hudby k dokumentární sérii Tohle je náš svět a vytvořil soundtrack, který je stejně podmanivý jako samotné záběry. Jeho hudba mistrně kombinuje orchestrální aranžmá s jemnými elektronickými prvky a vytváří tak zvukovou kulisu, která je epická a intimní zároveň.

Priceova hudba dokáže v divákovi vyvolat širokou škálu emocí. Od úžasu nad krásou přírody, přes napětí při sledování zvířat bojujících o přežití, až po smutek nad dopady lidské činnosti na planetu. Soundtrack tak skvěle doplňuje vizuální stránku dokumentu a umocňuje jeho poselství o křehkosti a vzácnosti života na Zemi.

Hudba ze seriálu Tohle je náš svět je dostupná na streamovacích platformách a jedná se o samostatný zážitek, který si užijí i ti, kteří dokument ještě neviděli. Priceova tvorba je důkazem toho, že hudba dokáže dodat další rozměr i těm nejúchvatnějším vizuálním dílům.

Doporučení: Vhodné pro celou rodinu, Ideální pro milovníky přírody a dokumentů

"Náš Planeta" na Netflixu je bez debaty skvělou volbou pro celou rodinu. Dokumentární série, kterou nadchne malé i velké, vás vezme na úchvatnou cestu po rozmanitých koutech naší planety. Od ledových arktických pustin, přes barevné korálové útesy až po rozlehlé africké savany – "Náš Planeta" vám ukáže Zemi v celé její kráse a rozmanitosti.

Pořad je protkán fascinujícími záběry zvířat v jejich přirozeném prostředí a poukazuje na křehkou rovnováhu ekosystémů. Díky poutavému vyprávění a dechberoucí kameře se diváci všech věkových kategorií dozví spoustu zajímavostí o přírodě a o tom, jak důležité je ji chránit. "Náš Planeta" je tak nejen pastvou pro oči, ale i důležitým poselstvím o zodpovědnosti k naší planetě.

Sledovanost: Jeden z nejsledovanějších dokumentárních seriálů na Netflixu

Dokumentární seriál „Tohle je náš svět“ se stal fenoménem na Netflixu a získal si miliony diváků po celém světě. Jeho popularita svědčí o rostoucím zájmu o dokumentární tvorbu a o témata, která otevírá. Přestože Netflix nezveřejňuje přesná čísla o sledovanosti, „Tohle je náš svět“ se opakovaně umísťoval na předních příčkách žebříčků sledovanosti a získal si značnou pozornost médií i diváků. Seriál se zařadil mezi nejúspěšnější dokumentární počiny na platformě a jeho dopad na vnímání důležitých témat je nesporný.

Úspěch „Tohle je náš svět“ lze připsat několika faktorům. Především je to poutavé zpracování komplexních témat, které oslovuje široké publikum. Díky kombinaci dechberoucích záběrů, emotivních příběhů a srozumitelného výkladu se seriál daří zaujmout a zároveň vzdělávat. Dalším faktorem je vysoká produkční hodnota a inovativní přístup k dokumentárnímu žánru. „Tohle je náš svět“ posouvá hranice tradiční dokumentární tvorby a přináší svěží vítr do světa dokumentárních filmů a seriálů.

Publikováno: 21. 06. 2024