Kultura na Kinosvetozor.cz: Filmové lahůdky pro vaše smysly

Světozor: Kulturní stálice Prahy

Kino Světozor, to je pojem. Už od 30. let minulého století je tahle pražská instituce synonymem pro kvalitní artovou kinematografii a otevřenou diskuzi. Nachází se v samém srdci Prahy na Václavském náměstí a láká diváky všech věkových kategorií. Ať už jste fanoušky nezávislých filmů, dokumentů nebo festivalových lahůdek, Světozor vás nezklame. Jeho program je pestrý a originální, s důrazem na snímky, které byste jinde jen těžko hledali.

Kromě promítání filmů se Světozor věnuje i dalším aktivitám. Pořádají se zde filmové festivaly, přednášky, besedy s tvůrci a další doprovodné akce. Světozor je místem setkávání a diskuze, kde se propojuje svět filmu s aktuálními společenskými tématy.

Pro aktuální program a informace o vstupenkách navštivte webové stránky kina Světozor.

Historie a tradice kina

Kinosvetozor.cz? Pro mě jasná volba, když chci mít přehled o tom nejlepším z filmové klasiky i nezávislé scény.

Eliška Dohnalová

Program: Od artu po klasiku

Kino Světozor, to není jen tak obyčejné kino. To je místo, kde se potkává vášeň pro film s touhou po poznání. A právě proto je tu pro vás program "Od artu po klasiku". Není důležité, jestli jste filmový znalec, nebo teprve začínáte objevovat kouzlo stříbrného plátna. Vybíráme pro vás snímky napříč žánry a epochami, které vás chytí za srdce, donutí k zamyšlení a ukážou vám svět z jiných úhlů pohledu.

Funkce Kinosvetozor.cz Cinema City
Online rezervace vstupenek Ano Ano
Program filmů Ano Ano
Informace o filmech (délka, žánr) Ano Ano

Těšit se můžete na retrospektivy filmových legend, projekce oceněných festivalových filmů i na filmové lahůdky, které se jen tak nevidí. Chybět nebudou ani tematické cykly, které vám představí tvorbu významných režisérů, specifické filmové žánry nebo se zaměří na aktuální společenská témata.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv film, jedno je jisté - v kině Světozor se vždycky ocitnete v dobré společnosti. Ať už té filmové, nebo té lidské. Přijďte si užít jedinečnou atmosféru a vychutnat si filmy tak, jak si zaslouží - na velkém plátně, s dokonalým zvukem a v příjemném prostředí.

Filmové festivaly a přehlídky

Kino Světozor je proslulé nejen svou bohatou historií a unikátním prostředím, ale také jako dějiště významných filmových festivalů a přehlídek. Během roku se zde konají akce, které lákají filmové nadšence, kritiky i běžné diváky toužící po nevšedních filmových zážitcích.

Světozor je známý svou otevřeností k různým žánrům a kinematografiím. Na své si tu přijdou fanoušci dokumentárních filmů, experimentálních snímků i klasiky světové kinematografie. Festivaly a přehlídky často nabízejí tematické sekce, retrospektivy významných tvůrců nebo premiéry filmů, které se do běžné distribuce nedostanou.

Informace o chystaných festivalech a přehlídkách, včetně programu a předprodeje vstupenek, najdete na webových stránkách kina Světozor. Díky přehlednému kalendáři akcí a detailním informacím o jednotlivých festivalech si snadno vyberete ty, které vás zaujmou.

Návštěva filmového festivalu v kině Světozor je vždycky zážitkem. Nejenže máte možnost zhlédnout kvalitní filmy, ale také se setkat s dalšími filmovými nadšenci a diskutovat o svých dojmech.

Speciální projekce a události

Kino Světozor je známé nejen svým pravidelným programem, ale také pestrou nabídkou speciálních projekcí a doprovodných akcí. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, tematické přehlídky, premiéry s tvůrci a besedy s osobnostmi filmového světa.

Sledujte naše webové stránky kinosvetozor.cz, kde najdete aktuální program a informace o chystaných akcích. Vstupenky na vybrané projekce a události si můžete zakoupit online nebo přímo na pokladně kina. Těšíme se na vaši návštěvu!

Kavárna Světozor: Místo setkávání

Kavárna Světozor je srdcem kina Světozor, místem, kde se potkává filmová vášeň s chutí na kávu a něco dobrého. Ať už si chcete zkrátit čekání na film, probrat s přáteli filmový zážitek, nebo si jen tak vychutnat šálek kávy v příjemném prostředí, Kavárna Světozor je tu pro vás. Nabízí široký výběr teplých i studených nápojů, od klasické kávy po speciality, a k tomu sladké i slané občerstvení. Vychutnat si tu můžete také sklenku vína nebo piva. Kavárna je otevřena denně od rána až do večera, takže se sem můžete zastavit kdykoli během dne. Díky své poloze přímo v srdci Prahy je Kavárna Světozor ideálním místem pro setkání s přáteli, rodinou nebo kolegy.

Online svět kina: Kinosvetozor.cz

Kino Světozor, kultovní pražské kino s bohatou historií, se již dávno etablovalo jako centrum filmové kultury. Nyní otevírá své brány i online světu s webovými stránkami kinosvetozor.cz. Tyto stránky slouží jako komplexní průvodce programem kina, nabízejí online rezervaci vstupenek a přinášejí řadu bonusových materiálů pro filmové nadšence.

Na stránkách kinosvetozor.cz naleznete aktuální program kina s podrobnými informacemi o filmech, včetně anotací, trailerů a fotografií. Nechybí ani informace o festivalech a speciálních projekcích, které kino pořádá. Pro větší přehlednost je program rozdělen do sekcí, jako jsou premiéry, filmové kluby a dětské projekce.

Webové stránky kina Světozor jsou navrženy s ohledem na uživatelský komfort. Intuitivní rozhraní umožňuje snadnou navigaci a rychlé vyhledání požadovaných informací. Online rezervace vstupenek je otázkou několika kliknutí, čímž se eliminuje nutnost čekání ve frontě.

Kromě základních informací o programu a vstupenkách nabízejí webové stránky kinosvetozor.cz i další zajímavý obsah. Naleznete zde rozhovory s tvůrci, recenze filmů, filmové novinky a další materiály, které potěší každého filmového fanouška. Stránky jsou pravidelně aktualizovány o nový obsah, takže se vždy máte na co těšit.

Kinosvetozor.cz představuje moderní a uživatelsky přívětivý online prostor, který rozšiřuje aktivity kina Světozor do digitálního světa. Díky přehlednému programu, snadné rezervaci vstupenek a bohatému doprovodnému obsahu se stávají nepostradatelným nástrojem pro všechny milovníky filmu.

Vstupenky a rezervace online

Vstupenky na promítání v Kině Světozor si můžete pohodlně zakoupit online prostřednictvím našich webových stránek. Na stránkách kina najdete aktuální program, informace o filmech a projekcích a také možnost rezervovat si svá místa v sále. Online rezervace je rychlá a snadná. Stačí si vybrat film a projekci, zvolit počet a typ vstupenek a zadat své kontaktní údaje. Rezervace je platná po omezenou dobu, obvykle 15 minut před začátkem projekce. Vstupenky je pak možné zaplatit online platební kartou nebo na pokladně kina nejpozději 15 minut před začátkem představení. Kino Světozor se snaží zpříjemnit vám zážitek z filmového umění a online rezervace je jedním z kroků, jak vám ušetřit čas a zajistit si místo na vybraném filmu.

Aktuality a program na webu

Kino Světozor v Praze je proslulé svým programem, který zahrnuje jak filmové novinky, tak i klasické a artové snímky. Abyste byli vždy v obraze a neunikla vám žádná projekce, sledujte pravidelně webové stránky kina. Na nich najdete aktuální program, informace o filmech, včetně trailerů a fotografií, a také časy projekcí. Navíc se dozvíte o chystaných akcích, festivalech a speciálních projekcích. Pro milovníky filmové historie a zákulisí natáčení jsou na webu připraveny rozhovory s tvůrci, recenze a filmové novinky. Webové stránky kina Světozor jsou tak ideálním místem pro všechny filmové nadšence, kteří chtějí mít přehled o dění v tomto pražském filmovém svatostánku.

Světozor na sociálních sítích

Kino Světozor s vámi sdílí svou vášeň pro filmy i mimo plátna kin. Sledujte nás na sociálních sítích a buďte součástí naší filmové komunity. Na Facebooku pravidelně zveřejňujeme novinky z programu, upoutávky na chystané filmové lahůdky a informace o doprovodných akcích, jako jsou besedy s tvůrci, filmové festivaly a speciální projekce. Na Instagramu vás pak potěšíme vizuálně atraktivním obsahem v podobě filmových fotografií, plakátů a krátkých videí, které vám přiblíží atmosféru kina Světozor. Zapojte se do diskuzí, sdílejte své filmové zážitky a tipy na filmy s ostatními fanoušky. Těšíme se na vás!

Adresa, kontakt a otevírací doba

Kino Světozor sídlí v samém srdci Prahy na adrese Vodičkova 41, Praha 1 - Nové Město. Pro ty, kteří dávají přednost hromadné dopravě, je nejbližší zastávkou tramvaje "Vodičkova" nebo stanice metra linky A "Můstek".

Své dotazy ohledně programu, rezervací a dalších informací můžete směřovat na e-mailovou adresu: kino@kinosvetozor.cz. Pro telefonické spojení je k dispozici číslo +420 222 211 001.

Pro aktuální informace o otevírací době kina a promítání jednotlivých filmů doporučujeme navštívit webové stránky kina Světozor: kinosvetozor.cz. Na stránkách naleznete přehledný program, informace o vstupenkách a online rezervaci.

Publikováno: 10. 07. 2024