Justin Hartley: Filmy a pořady, které musíte vidět

Počátky Justina Hartleyho

Justin Hartley, hvězda seriálu „This Is Us“, nezačal svou hereckou kariéru v slzavém dramatu. Jeho první krůčky vedly do světa denních mýdlových oper. Jeho tvář si diváci poprvé zamilovali v seriálu „Passions“, kde ztvárnil postavu Foxe Craneho. Tato role mu vynesla nejen popularitu, ale i nominaci na cenu Emmy. Po odchodu z „Passions“ se Hartley vrhl na další seriálové projekty, jako „Smallville“ a „Emily Owens, M.D.“. Ačkoliv tyto role prokázaly jeho herecký rozsah, skutečný průlom přišel až s rolí Kevina Pearsona v hitovém seriálu „This Is Us“. Jeho ztvárnění herce potýkajícího se s osobními problémy a rodinnými traumaty mu vyneslo uznání kritiky i diváků a potvrdilo jeho status jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti. Kromě seriálů se Justin Hartley objevil i ve filmech, například v romantické komedii „A Bad Moms' Christmas“ po boku Mila Kunis a Kristen Bell. Jeho filmografie se neustále rozrůstá a fanoušci se mohou těšit na další zajímavé projekty s tímto charismatickým hercem.

Průlom s Passions

Justin Hartley, pro mnohé známý spíše jako Kevin z úspěšného seriálu "This Is Us", má za sebou bohatou kariéru, která sahá až do začátku nového milénia. Jeho první kroky ve světě herectví vedly přes denní seriály. Jedním z nich byl i "Passions", kde ztvárnil postavu Foxe Craneho v letech 2002 až 2006. Tato role mu přinesla nejen cenné zkušenosti, ale i první vlnu popularity a otevřela dveře k dalším projektům. Jeho charisma a herecký talent nezůstaly bez povšimnutí a brzy se začal objevovat i v dalších seriálech jako "Smallville", "Emily's Reasons Why Not" nebo "Revenge". Právě role v "Passions" však pro něj představovala zlomový bod, od kterého se jeho kariéra začala ubírat strmě vzhůru.

Úspěch v Smallville

Justin Hartley si získal srdce diváků po celém světě rolí Green Arrowa v seriálu Smallville. Jeho charisma a herecký talent mu vynesly nejen obrovskou popularitu, ale také uznání kritiků. Jeho postava Olivera Queena, miliardáře ve dne a superhrdiny v noci, se stala jednou z nejoblíbenějších postav seriálu. Hartleyho ztvárnění Queena bylo plné akce, napětí, ale i humoru a romantiky, což mu pomohlo vybudovat si silnou fanouškovskou základnu.

Jeho působení v Smallville mu otevřelo dveře k dalším zajímavým projektům. Zahrál si v seriálech jako Emily Owens, M.D., The Young and the Restless a This Is Us, kde opět dokázal svůj herecký rozsah a schopnost zaujmout diváky. Jeho role v This Is Us mu dokonce vynesla nominaci na cenu Emmy. Úspěch v Smallville pro Justina Hartleyho nebyl jen začátkem hvězdné kariéry, ale i potvrzením jeho talentu a potenciálu.

Role v This Is Us

Justin Hartley se proslavil rolí Kevina Pearsona v dojemném seriálu This Is Us. Jeho postava, jeden z trojčat Pearsonových, si získala srdce diváků po celém světě. Kevin, pohledný a charismatický herec, se v seriálu potýká s řadou osobních problémů, včetně nejistoty, závislosti a hledání vlastního já. Hartley dokázal bravurně ztvárnit Kevinovu zranitelnost i sílu a jeho výkon mu vynesl nominaci na cenu Emmy. Jeho role v This Is Us mu otevřela dveře k dalším filmovým a televizním projektům a upevnila jeho pozici v Hollywoodu.

Nominace a ocenění

Justin Hartley si za svou hereckí kariéru vysloužil uznání kritiky i diváků. Ačkoliv zatím nezískal žádné významné filmové či televizní ceny, jeho výkony v seriálech jako "Tak jde čas", "Smallville" a "This Is Us" mu vynesly nominaci na cenu Daytime Emmy v kategorii "Nejlepší mladší herec v dramatickém seriálu" a nominaci na cenu Screen Actors Guild Awards v kategorii "Nejlepší herecký výkon obsazení dramatického seriálu". Jeho charisma, talent a schopnost ztvárnit komplexní postavy z něj činí jednoho z nejvýraznějších televizních herců současnosti a slibují mu slibnou budoucnost v dalších projektech.

Filmová kariéra

Justin Hartley se poprvé objevil na televizních obrazovkách v roce 2002 v seriálu Mladí a neklidní, kde ztvárnil postavu Adama Newmana. Tato role mu přinesla značnou popularitu a otevřela dveře k dalším příležitostem. Po odchodu z Mladých a neklidných v roce 2016 se Hartley objevil v několika dalších seriálech, včetně dramatu V utajení, kde si zahrál agenta FBI.

Filmografie a seriály s Justinem Hartleym
Název Typ Rok vydání Role
This Is Us Seriál 2016-2022 Kevin Pearson
The Young and the Restless Seriál 2014-2016 Adam Newman
Smallville Seriál 2001-2011 Oliver Queen / Green Arrow

Zlom v jeho kariéře nastal v roce 2017, kdy získal roli Kevina Pearsona v kritikou oceňovaném seriálu Tohle jsme my. Jeho výkon mu vynesl nominaci na cenu Emmy a Zlatý glóbus. Hartley se také objevil ve filmech jako Špatné maminky Vánoce 2 a Jexi – Tvá hlasová asistentka. V roce 2022 si zahrál po boku Reese Witherspoon a Ashtona Kutchera v romantické komedii Vášnivý vztah.

Justin Hartley se etabloval jako všestranný herec, který se nebojí výzev a dokáže zaujmout jak v dramatických, tak komediálních rolích. Jeho charisma a talent mu zajistily místo mezi hollywoodskou elitou a fanoušci se mohou těšit na jeho další projekty.

Nejznámější filmové role

Justin Hartley si získal srdce diváků po celém světě svými charismatickými výkony a nezapomenutelnými rolemi. Mezi jeho nejznámější filmové a televizní počiny patří:

  • This Is Us (2016-2022): V tomto kritikou oceňovaném dramatickém seriálu ztvárnil roli Kevina Pearsona, jednoho z trojčat, která se potýkají s láskou, ztrátou a rodinnými tajemstvími. Jeho výkon mu vynesl nominaci na cenu Emmy.
  • Smallville (2006-2011): Zde se představil jako Oliver Queen/Green Arrow, miliardářský playboy, který se v noci mění v maskovaného mstitele. Jeho role v tomto populárním seriálu o Supermanovi mu přinesla široké uznání.
  • The Young and the Restless (2014-2016): V této dlouholeté mýdlové opeře hrál Adama Newmana, problémového syna obchodního magnáta Victora Newmana. Jeho výkon mu vynesl nominaci na cenu Daytime Emmy.
  • Bad Moms Christmas (2017): V této komedii si zahrál po boku Mila Kunis a Kristen Bell jako atraktivní striptér.

Kromě výše uvedených rolí se Justin Hartley objevil i v dalších filmech a seriálech, jako jsou například "Revenge", "Mistresses" a "The Challenger". Jeho všestrannost a charisma z něj činí jednoho z nejvyhledávanějších herců současnosti.

Nadcházející projekty

Justin Hartley se v posledních letech stal známým jménem díky svým rolím v oblíbených televizních seriálech jako "This Is Us" a "Mladí a neklidní". Fanoušci jeho charismatického herectví a šarmu se můžou těšit na několik nadcházejících projektů. Hartley si zahraje v romantické komedii "The Noel Diary" po boku herečky Barrett Doss, která bude mít premiéru na Netflixu. Film vypráví příběh autora, který se vrací domů na Vánoce, aby vyřešil pozůstalost své matky. Tam potká záhadnou ženu, která hledá svou biologickou matku. Společně se vydávají na cestu, která jim pomůže odhalit tajemství z minulosti.

Dále se Hartley objeví v akčním thrilleru "The Senior", kde ztvární bývalého vojáka, který se vrací do školy, aby ochránil svého syna před nebezpečným gangem. Premiéra filmu je naplánována na příští rok. Kromě těchto projektů Hartley také pracuje na několika dalších filmech a televizních seriálech, které jsou v různých fázích vývoje. Jeho fanoušci se tak můžou těšit na další porci jeho talentu v blízké budoucnosti.

Justin Hartley, herec s charismatem a šarmem, si nás získává nejen svým vzhledem, ale i talentem. Jeho role, ať už v romantických komediích, napínavých thrillerech nebo dramatických seriálech, vždy nesou punc opravdovosti a emocí, které si diváka podmaní.

Anežka Procházková

Osobní život

Justin Hartley je známý svou rolí Kevina Pearsona v dojemném seriálu This Is Us, ale jeho kariéra zahrnuje i další významné projekty jako Smallville, Mladí a neklidní a film Senior Year. Jeho osobní život byl také středem pozornosti médií, a to zejména jeho vztahy.

Justin byl dvakrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Lindsay Korman, se kterou se seznámil na natáčení seriálu Passions. Vzali se v roce 2004 a mají spolu dceru Isabellu Justice Hartley. Pár se rozvedl v roce 2012.

V roce 2017 se Justin oženil s herečkou Chrishell Stause, známou ze seriálu Selling Sunset. Jejich vztah a následný rozvod v roce 2021 byly hojně propírány médii, a to i v rámci seriálu Selling Sunset, kde Chrishell otevřeně mluvila o bolestech z rozchodu.

V současné době je Justin ženatý s herečkou Sofií Pernas, se kterou se seznámil na natáčení seriálu Mladí a neklidní. Vzali se v roce 2021.

Vliv na popkulturu

Justin Hartley se nesmazatelně zapsal do světa popkultury, a to především díky roli Kevina Pearsona v seriálu This Is Us. Jeho emocionální rozsah a zranitelnost, které v roli projevil, si získaly srdce diváků po celém světě a katapultovaly ho mezi hvězdy první velikosti. Seriál se stal fenoménem, sbíral ceny Emmy a Zlaté glóby a Hartleyho výkon byl oceňován kritikou i fanoušky. Jeho popularita se projevila i na sociálních sítích, kde ho sledují miliony fanoušků, kteří s ním sdílí jeho lásku k jídlu, fitness a samozřejmě k herectví.

Hartleyho popularita otevřela dveře i dalším projektům. Jeho role v romantické komedii Senior Year po boku Rebel Wilsonové mu umožnila ukázat i svou komediální stránku, zatímco thriller The Noel Diary pro streamovací platformu Netflix potvrdil jeho schopnost zaujmout i v dramatických rolích. Úspěch This Is Us mu také umožnil vyzkoušet si roli producenta a podílet se na vzniku seriálu The Never Game, který se připravuje pro CBS.

Vliv Justina Hartleyho na popkulturu však přesahuje rámec jeho hereckých rolí. Jeho otevřenost ohledně osobních bojů a rozvodu s herečkou Chrishell Stause z něj učinila symbol síly a odolnosti pro mnoho lidí. Jeho příběh rezonuje s publikem, které v něm vidí nejen talentovaného herce, ale i obyčejného člověka potýkajícího se s životními výzvami.

Publikováno: 09. 07. 2024