Temná klasika v novém: Kdo hraje v Addamsově rodině?

Gomez Addams - filmoví představitelé

Postavu Gomeze Addamse, potrhlého, ale okouzlujícího patriarchu rodiny Addamsových, ztvárnila na filmovém plátně řada talentovaných herců. Raul Julia mu vdechl život v černohumorných snímcích "Rodina Addamsova" (1991) a "Addamsova rodina 2" (1993). Jeho energické a vášnivé ztvárnění Gomeze si získalo srdce diváků po celém světě. V animovaných filmech "Addamsova rodina" (2019) a "Addamsova rodina 2" (2021) propůjčil svůj hlas postavě Oscar Isaac, který do role vnesl šarm a ironický humor.

Morticia Addamsová - herečky v průběhu let

Postava Morticie Addamsové, temné a elegantní matriarchy Addamsovy rodiny, uchvátila publikum po celá desetiletí. V průběhu let ztvárnilo tuto ikonickou roli několik talentovaných hereček, z nichž každá vdechla Morticii svůj vlastní jedinečný šarm a hrozivou eleganci. V televizním seriálu z 60. let zpopularizovala Morticii herečka Carolyn Jones. Její ostrý vtip a pronikavý pohled se staly synonymem pro tuto postavu. Ve filmové adaptaci z roku 1991 a jejím pokračování z roku 1993 se role ujala Anjelica Huston, která do postavy vnesla gotickou krásu a svůdný podtón. V poslední době se v seriálu Wednesday z roku 2022 objevila jako Morticia herečka Catherine Zeta-Jones, která do role vnesla svou charakteristickou eleganci a šarm. Každá z těchto hereček zanechala na postavě Morticie Addamsové nesmazatelnou stopu a přispěla k jejímu trvalému odkazu v populární kultuře.

Wednesday Addamsová - od Lisy Loring po Jennu Ortegu

Postava Wednesday Addamsové je ikonická už desítky let. Poprvé se objevila v komiksu Charlese Addamse v roce 1938 a od té doby se stala kultovní postavou. Za tu dobu ztvárnila Wednesday řada hereček, z nichž každá do role vnesla svůj vlastní styl. Lisa Loring byla první Wednesday v televizním seriálu z 60. let. Její Wednesday byla roztomilá a trochu zlomyslná. Christina Ricci si Wednesday zahrála ve filmech z 90. let a dodala postavě temnější a sarkastický nádech. Jenna Ortega je nejnovější herečkou, která se ujala role Wednesday v seriálu od Netflixu. Její Wednesday je chytrá, nezávislá a nebojí se jít proti proudu.

Pugsley Addams - filmoví a seriáloví představitelé

Postavu Pugsleyho Addamse, morbidního, ale dobrosrdečného syna Goméze a Morticie, ztvárnila na filmovém plátně i televizních obrazovkách řada talentovaných dětských herců. Ve filmech „Addamsova rodina“ (1991) a „Addamsova rodina 2“ (1993) si Pugsleyho zahrál Jimmy Workman. Jeho dětsky zlomyslný, ale v jádru nevinný pohled na svět si získal srdce diváků. V hrané verzi „Nová Addamsova rodina“ z roku 1998 se role ujal herec jménem Brody Smith.

Fester Addams - ikonické tváře postavy

Festera Addamse, milovníka výbuchů a všeho morbidního, si nejčastěji spojujeme s tváří herce Jackieho Coogana, který ho ztvárnil v šedesátých letech v seriálu Rodina Addamsových. Jeho plešatá hlava, zapadlé oči a věčně šibalský úsměv se staly ikonickými. Ve filmu Addamsova rodina z roku 1991 se role ujal Christopher Lloyd, který Festerovi dodal šílenější a energičtější nádech. Jeho Fester byl sice stále bizarní, ale zároveň sympatický a zábavný. V animovaném filmu z roku 2019 propůjčil Festerovii hlas Nick Kroll, který zdůraznil jeho dětinskou hravost a naivitu. Každý z herců vtiskl Festerovi Addamsovi jedinečný charakter, ale všichni zachovali jeho základní rysy – lásku k temnotě a výbušninám a nehynoucí oddanost rodině.

Babička a dědeček Addamsovi - herecké legendy

Babička a dědeček Addamsovi, i když se neobjevují tak často jako ostatní členové rodiny, jsou nedílnou součástí jejich morbidního šarmu. V původních komiksech Charlese Addamse neměli babička ani dědeček jména. V seriálu z 60. let ztvárnila babičku, matku Morticie, herečka Margaret Hamilton, známá svou rolí Zlé čarodějnice ze Západu ve filmu Čaroděj ze země Oz. Dědečka hrál John Astin, který dodal postavě potrhlý a komický nádech. V pozdějších adaptacích se objevili herci jako Carol Kane a Christopher Lloyd, kteří si role užili s podobnou dávkou temného humoru.

Věc a další postavy - kdo je hrál?

Věc, monstrum měnící podobu, ve filmu Johna Carpentera z roku 1982 "Věc" ve skutečnosti žádného herce neměla. Její děsivou a ikonickou podobu vtiskl mistr speciálních efektů Rob Bottin za pomoci komplexních masek, animatroniky a loutek.

Většinu lidských postav, které se s Věcí utkávají, ztvárnili známí herci jako Kurt Russell v roli R.J. MacReadyho, Wilford Brimley jako Dr. Blair nebo Keith David jako Childs. Jejich herecké výkony dodaly filmu na napětí a klaustrofobické atmosféře, zatímco Bottinova Věc naháněla hrůzu svými děsivými proměnami a nepředvídatelným chováním.

Publikováno: 16. 06. 2024