Nejlepší komedie roku 2019, u kterých se zaručeně zasmějete

Zrodila se hvězda: Emoce i humor

Rok 2019 byl pro filmové komedie opravdu plodný. Diváci se mohli smíchy popadat za břicho u filmů, které bavily chytrým humorem, originálními postavami a nečekanými zápletkami. Od romantických komedií přes bláznivé parodie až po satirické snímky, rok 2019 nabídl pro každého něco.

Mezi divácky nejúspěšnější komedie roku 2019 patřily filmy, které dokázaly skloubit humor s emocemi. Právě tato kombinace se ukázala jako klíčová pro to, aby si film získal srdce diváků. Filmy, které dokázaly rozesmát, ale zároveň i dojmout, se staly hity a potvrdily, že komedie nemusí být jen povrchní zábavou, ale může nabídnout i hlubší sdělení.

Králíček Jojo: Satira s nadhledem

Film Králíček Jojo z roku 2019 není jen tak ledajaká komedie. Režisér Taika Waititi si vzal na paškál citlivé téma nacismu, ale udělal to s humorem a nadhledem, který je mu vlastní. Příběh se odehrává v Německu za druhé světové války a sleduje osudy malého chlapce Jojoa, jehož svět plný fantazie a imaginárního kamaráda Adolfa Hitlera se začíná hroutit, když zjistí, že jeho matka ukrývá židovskou dívku.

Film vyvolal rozporuplné reakce. Zatímco jedni ho chválili za originální zpracování vážného tématu a silný emotivní dopad, jiní kritizovali zlehčování nacismu a používání humoru v takovém kontextu. Waititi se ale obhajoval tím, že satira je mocnou zbraní proti nenávisti a fanatismu. Ať už je váš názor na film jakýkoli, jedno se mu upřít nedá – Králíček Jojo je odvážný a originální film, který nutí k zamyšlení.

Podfukářky: Ženská síla v akci

Rok 2019 byl pro filmové komedie ve znamení girl power! Hned dva filmy s ženským obsazením v hlavních rolích dokázaly, že humor není jen mužskou doménou. Prvním z nich byl americký remake "Podfukářky", kde se v rolích podvodnic představily hvězdy jako Anne Hathaway a Rebel Wilson. Film s humorem a grácií ukázal, že i ženy dokáží být rafinované a prohnané, když na to přijde. Druhou komediální peckou s ženským nábojem byl film "Šprtky to chtěj taky", který s vtipem a nadhledem ztvárnil příběh dvou pilných studentek, které se rozhodnou dohnat ztracený čas a užít si pořádnou párty. Oba filmy se staly diváckými hity a dokázaly, že filmy s ženskými hrdinkami a chytrým humorem mají své pevné místo na slunci.

Šťastný nový rok: Silvestrovská klasika

Silvestr bez pohodové komedie? Pro mnohé z nás nepředstavitelné! Rok 2019 nám v tomto ohledu nadělil hned několik filmových lahůdek, které se staly stálicemi silvestrovských večerů. Vzpomeňme třeba na bláznivou jízdu plnou gagů v podání nebo na inteligentní humor, který nás rozesmál u . Ať už dáváte přednost romantickým komediím, rodinným filmům s humornou zápletkou nebo parodiím, rok 2019 vám zaručeně nabídl tu pravou filmovou společnost pro poslední den v roce. Tyto komedie se staly synonymem pro pohodový a zábavný Silvestr a zaručeně vám zvednou náladu i po letech.

Jumanji: Další level: Dobrodružná jízda

Jumanji: Další level, pokračování hitu z roku 2017, nás opět zavádí do světa plného nebezpečí a dobrodružství. Čtveřice přátel se vrací do Jumanji, aby zachránili jednoho ze svých. Brzy ale zjistí, že nic není tak, jak si pamatují. Čeká je ještě nebezpečnější a nepředvídatelnější hra s novými pravidly a výzvami. Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black a Karen Gillan se vrací v rolích, které si diváci zamilovali. Přidávají se k nim i Awkwafina, Danny DeVito a Danny Glover. Film je nabitý humorem, akcí a napětím, které si užijí diváci všech věkových kategorií. Jumanji: Další level je ideální volbou pro ty, kteří hledají zábavu plnou fantazie a dobrodružství.

My: Horor s humornými prvky

Žánr hororové komedie zažívá v posledních letech velký boom a rok 2019 nebyl výjimkou. Diváci si zamilovali filmy, které v sobě dokázaly mistrně skloubit mrazivé napětí s humornými prvky. Snímek "My" od Jordana Peelea je skvělým příkladem. Film vypráví příběh rodiny, která je terorizována svými dvojníky. Peele dokázal vytvořit děsivou atmosféru, která je prokládána černým humorem a satirickými komentáři k americké společnosti. Film byl kritikou i diváky přijat s nadšením a získal si uznání za originální scénář a skvělé herecké výkony Lupity Nyong'o a Winstona Dukea. Rok 2019 nabídl i další povedené hororové komedie jako "Králíček Jojo" od Taiky Waititiho, která s humorem a nadhledem zpracovává téma nacismu.

Late Night: Talk show s humorem

Rok 2019 byl na komedie bohatý rok. Diváci se mohli smát u filmů jako "Ženy v běhu", příběhu tří generací žen, které se vydají na běžecký maraton, aby splnily poslední přání zesnulému manželovi a otci. Film bodoval u diváků svou upřímností, humorem a skvělým hereckým obsazením v čele se Zitou Morávkovou a Tereza Kostkovou. Další divácký hit "Vlastníci" s Kryštofem Hádkem a Vojtěchem Dykem v hlavních rolích s humorem a nadhledem ukázal absurditu schůzí SVJ. Rok 2019 byl zkrátka pro milovníky komedií skvělým rokem.

Booksmart: Dívčí přátelství a vtípky

Film Booksmart z roku 2019, režijní debut Olivie Wilde, není jen další teenagerovskou komedií. Jde o chytrý, vtipný a dojemný film o síle dívčího přátelství. Hlavní hrdinky, Amy a Molly, ztvárněné Kaitlyn Dever a Beanie Feldstein, jsou nejlepší kamarádky a zároveň premiantky, které si uvědomí, že během studia na střední školu zapomněly na zábavu. Rozhodnou se to napravit a během jedné noci si užít tolik večírků, kolik jen stihnou.

Film se vyznačuje inteligentním humorem, který osloví jak mladší, tak i starší publikum. Vtipy jsou svěží a originální, a zároveň se nebojí dotýkat i vážnějších témat, jako je sexualita, nejistota a hledání vlastní identity. Chemie mezi Dever a Feldstein je na plátně hmatatelná a jejich přátelství působí autenticky a uvěřitelně.

Booksmart je film, který si zamilujete pro jeho humor, srdce a důležité poselství o tom, že je v pořádku být chytrý a zároveň se umět bavit.

Long Shot: Nesourodá dvojice v akci

"Long Shot: Nesourodá dvojice v akci" je přesně ten typ romantické komedie, na jaký jsme zvyklí z roku 2019. Nabízí nám nesourodý pár, vtipné momenty a předvídatelný, ale uspokojivý konec. Charlize Theron září jako ambiciózní ministryně zahraničí Charlotte Fieldová, která si najme Freda Flarského (Seth Rogen), neotesaného novináře, aby jí pomohl s psaním projevů. Jejich rozdílné povahy a životní styly jsou zdrojem mnoha humorných situací, ale postupem času se mezi nimi vyvine nečekaná přitažlivost.

Film se nebojí jít do extrémů, ať už jde o trapné momenty nebo politickou satiru. Rogen a Theron mají skvělou chemii a jejich herecké výkony vás přesvědčí, že i ten nejnepravděpodobnější pár může najít lásku. "Long Shot" je zábavná a dojemná komedie, která vás pobaví a zároveň vám připomene, že v lásce a politice je možné všechno.

Yesterday: Beatles a humor v jednom

Film „Yesterday“ z roku 2019, režírovaný Dannym Boylem, není jen obyčejnou romantickou komedií. Je to film, který vtipně a originálně propojuje hudební svět Beatles s příběhem o slávě, lásce a hledání vlastního já. Jack Malik, neúspěšný muzikant, se po bizarní nehodě probouzí do světa, kde si nikdo nepamatuje Beatles. Využije této příležitosti a stává se světovou hvězdou s jejich písněmi.

Humor ve filmu pramení z absurdní situace, kdy Jack, vybaven jen svou pamětí a kytarou, musí znovuobjevit a představit světu legendární písně. Zároveň se potýká s morálním dilematem - má právo vydávat cizí tvorbu za svou? Film nenabízí jednoduché odpovědi a nutí diváka k zamyšlení.

„Yesterday“ je oslavou hudby Beatles, která i po generacích dokáže oslovit a inspirovat. Zároveň je to vtipný a dojemný příběh o tom, jak důležité je zůstat věrný sám sobě, i když se zdá, že celý svět je proti vám.

Publikováno: 19. 06. 2024