Nejlepší komedie na Netflixu: Od smíchu nebudete moci dýchat

Klasiky, které nikdy nezklamou

Netflix je ráj komedií, ale někdy se v té záplavě filmů ztrácíme. Proto je fajn mít po ruce pár jistot, filmy, u kterých se zaručeně zasmějete i po několikáté. Mezi stálice žánru patří nestárnoucí klasiky jako „Bláznivá, bláznivá, bláznivá komedie“ s hvězdným obsazením, kde se proplétá hned několik příběhů plných gagů a nedorozumění. Pro milovníky parodie je tu pak legendární „Připoutejte se, prosím!“, která si bere na paškál katastrofické filmy a zaručeně vás rozesměje svými absurdními situacemi a hláškami. A nesmíme zapomenout ani na „Monty Python a Svatý grál“, kultovní komedii plnou černého humoru a bizarních postav, která si s ničím nebere servítky. Tyhle filmy prostě nestárnou a zaručeně vám zlepší náladu i po náročném dni.

Romantické komedie pro zamilované

Netflix je rájem romantických komedií, které zahřejí u srdce. Ať už hledáte něco na večer pro zamilované nebo jen chcete utéct do světa plného lásky a smíchu, Netflix má pro vás něco. Mezi nejoblíbenější romantické komedie na Netflixu patří nestárnoucí klasiky jako "Láska nebeská" s hvězdným obsazením a dojemným příběhem o lásce v různých podobách. Pokud máte raději modernější kousky, sáhněte po "Všem klukům, které jsem milovala", teenagerském hitu o tajných dopisech a prvních láskách. Pro fanoušky filmů s nepředvídatelnými zápletkami doporučujeme "Dokonalé rande", kde se středoškolák Noah vydává za ideálního přítele na schůzky naslepo. A pokud toužíte po něčem akčnějším, nenechte si ujít "Ztraceni v překladu" s Billym Murrayem a Scarlett Johansson v hlavních rolích. Tento film o nečekaném setkání dvou osamělých duší v rušném Tokiu vás chytne za srdce a nepustí. Ať už si vyberete jakoukoli romantickou komedii na Netflixu, nezapomeňte na popcorn a dobrou náladu!

Nejlepší komediální seriály

Netflix se stal synonymem pro binge-watching a komediální seriály nejsou výjimkou. Platforma nabízí nepřeberné množství smíchu, od sitcomů přes mockumentary až po animované skvosty. Mezi nejoblíbenější komediální seriály na Netflixu patří nestárnoucí klasiky jako "Přátelé" a "The Office", které si i po letech drží své věrné publikum. Pokud hledáte něco novějšího, zkuste "Brooklyn 99" s jeho svéráznými detektivy, nebo "Sex Education", britský seriál o strastech a patáliích dospívání. Pro fanoušky černého humoru je tu "BoJack Horseman", animovaný seriál o vyhořelém herci, který se snaží najít smysl života. Ať už je váš vkus jakýkoli, Netflix má komediální seriál, který vás zaručeně rozesměje.

Černý humor pro otrlé

Netflix se stal synonymem pro komedie všeho druhu, od romantických přes situační až po ty s nálepkou "pro otrlé". A právě v té poslední kategorii se skrývají opravdové perly černého humoru. Pokud vám nevadí trochu (nebo spíš hodně) nekorektnosti a rádi se smějete i věcem, nad kterými by ostatní ohrnovali nos, pak pro vás máme pár tipů. "BoJack Horseman" je animovaný seriál o vyhořelé hvězdě sitcomu, která se snaží najít smysl života v Hollywoodu plném drog, alkoholu a prázdných vztahů. Zní to depresivně? Možná, ale humor je to tak černý a zároveň inteligentní, že se budete smát i brečet zároveň. Další zastávkou v našem výletu do temných vod humoru je "The End of the Fing World". Britský seriál o dvou cynických a naštvaných teenagerech, kteří se vydají na road trip, který se změní v krvavou jízdu. A pokud máte rádi bizarní humor s nádechem sci-fi, nesmíte minout "Rick and Morty". Animovaný seriál o geniálním, ale cynickém vědci a jeho vnukovi, kteří cestují paralelními vesmíry a zažívají neuvěřitelná dobrodružství. Černý humor není pro každého, ale pokud vám nevadí, když se komedie nebojí přitvrdit, Netflix má pro vás v záloze spoustu pokladů.

České komedie na Netflixu

Netflix se stal synonymem pro odpočinek a zábavu a jeho nabídka českých komedií je toho důkazem. Ať už máte chuť na klasiku, romantiku nebo černý humor, Netflix má pro vás něco. Mezi stálice patří nestárnoucí "Pelíšky" od Jana Hřebejka, které s humorem a nostalgií zobrazují život v Československu na sklonku 60. let. Pokud máte raději romantiku, sáhněte po "Lásce v hrobě" s Eliškou Balzerovou a Jiřím Bartoškou v hlavních rolích. Pro fanoušky černého humoru je tu pak "Okresní přebor", seriál o strastech a slastech venkovského fotbalového týmu.

Netflix ale nabízí i novinky. "Tři tygři", komediální trio známé ze svých skečů na YouTube, si získalo srdce diváků filmem "Párty Hárder: Summer Massacre". Pokud hledáte něco dojemného s nádechem humoru, zkuste "Hodinu historie s Vladimírem 518", která vypráví příběh netradičního učitele dějepisu. Ať už je váš vkus jakýkoli, nabídka českých komedií na Netflixu vás určitě nezklame.

Stand-up comedy pro fajnšmekry

Netflix se stal synonymem pro nekonečné hodiny zábavy a komedie nejsou výjimkou. Platforma nabízí nepřeberné množství stand-up comedy speciálů, které rozesmějí i ty nejnáročnější diváky. Ať už máte rádi černý humor, sarkasmus, nebo situační komedii, na Netflixu si určitě přijdete na své. Mezi stálice žánru patří legendární stand-up comedy speciály od komiků jako Dave Chappelle, Ricky Gervais, nebo Louis C.K. Jejich inteligentní a často kontroverzní humor si získal miliony fanoušků po celém světě.

Nejlepší komedie na Netflixu
Název Žánr Hodnocení ČSFD
BoJack Horseman Tragikomedie, Satira 89%
Brooklyn 99 Sitcom, Krimi komedie 85%
Sex Education Teen drama, Komedie 83%

Pro ty, kteří dávají přednost modernějšímu pojetí stand-up comedy, Netflix nabízí speciály od komiků jako Bo Burnham, Hannah Gadsby, nebo John Mulaney. Jejich humor je často osobní, upřímný a dotýká se témat, která rezonují s mladší generací. Kromě zavedených hvězd dává Netflix prostor i novým talentům. Právě tady můžete objevit svůj nový oblíbený stand-up comedy speciál, o kterém budete vyprávět všem svým přátelům.

Nebojte se experimentovat a prozkoumávat různé styly a komiky. Netflix nabízí širokou škálu stand-up comedy speciálů z celého světa, takže si na své přijdou i ti, kteří hledají něco originálního a neotřelého.

Animované komedie pro celou rodinu

Netflix se stal synonymem pro odpočinkové večery s pořádnou dávkou smíchu. Platforma nabízí nepřeberné množství komedií, ale co když hledáte něco pro celou rodinu? Animované komedie jsou skvělou volbou! Netflix má v rukávu esa jako "Mitchellovi na cestě", kde se dysfunkční rodinka vydává na road trip, který se změní v záchranu světa před vzpourou robotů. Film nadchne humorem pro malé i velké a okouzlí vizuální stránkou. "Rodina na baterky" zase nabídne originální příběh o robotech, kteří se snaží porozumět lidské rodině. Pro milovníky zvířátek je tu "Psí život 2", pokračování dojemného příběhu o psech a jejich lásce k lidem. A nesmíme zapomenout na klasiku "Shrek" a jeho nezapomenutelné postavy. Ať už hledáte bláznivé dobrodružství, dojemné momenty nebo jen pořádnou dávku smíchu, animované komedie na Netflixu vás nezklamou.

Skryté komediální klenoty

Netflix je ráj pro milovníky komedie, ale někdy se ty nejvtipnější filmy schovávají hluboko v katalogu. Pokud hledáte něco, co vám zaručeně zvedne náladu, ale nechcete procházet stovky průměrných filmů, máme pro vás pár tipů.

"The Fundamentals of Caring" je dojemný příběh o nepravděpodobném přátelství mezi mladým mužem s svalovou dystrofií a jeho ošetřovatelem. Paul Rudd a Craig Roberts podávají skvělé výkony a film je plný humoru i emocí.

Pokud máte rádi absurdní humor, nenechte si ujít "Swiss Army Man". Daniel Radcliffe hraje mrtvolu, která se stane nejlepším přítelem muže ztroskotaného na pustém ostrově. Zní to šíleně? To taky je, ale zároveň je to překvapivě dojemný a vtipný film.

Pro fanoušky klasických romantických komedií doporučujeme "Set It Up". Dva asistenti se snaží dát dohromady své šéfy, aby si konečně užili trochu volna. Film je plný vtipných momentů a sympatických postav.

A pokud hledáte něco opravdu netradičního, zkuste "The Lobster". V dystopické společnosti, kde jsou single lidé nuceni najít si partnera do 45 dnů, nebo se promění ve zvíře, Colin Farrell exceluje jako muž, který se snaží najít lásku.

Na Netflixu je tolik skvělých komedií, že je těžké si vybrat jen jednu. Od situačních komedií, přes romantické komedie až po komedie s černým humorem, Netflix má pro každého něco. Ať už hledáte něco, u čeho se zasmějete, nebo něco, co vás donutí se zamyslet, na Netflixu určitě najdete komedii, která vám sedne.

Eliška Dvořáková

Co chystá Netflix v blízké době?

Netflix si pro nás v oblasti komedie chystá v blízké době hned několik lákadel. Fanoušci stand-upu se můžou těšit na zbrusu nové speciály od oblíbených komiků jako je Kevin Hart, Ricky Gervais nebo Amy Schumer. Pro milovníky romantických komedií Netflix chystá premiéru filmu "Láska na druhý pokus" s hvězdným obsazením, ve kterém se objeví Reese Witherspoon a Ashton Kutcher. A pokud máte raději akčnější podívanou, nenechte si ujít komediální akční film "The Gray Man" s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích. Netflix zkrátka nezapomíná na fanoušky žádného komediálního žánru a slibuje zábavu na nejvyšší úrovni.

Tipy na komedie podle vaší nálady

Máte chuť na pořádnou dávku smíchu, ale nevíte, která komedie by zrovna sedla vaší náladě? Nezoufejte! Netflix nabízí nepřeberné množství humorných filmů a seriálů pro každou příležitost.

Potřebujete se po náročném dni odreagovat? Sáhněte po nějaké klasické romantické komedii jako je "Kdyby jen" nebo "Láska nebeská". Na nic si nehrají, zahřejí u srdce a zaručeně zlepší náladu.

Jestli toužíte po inteligentním humoru a satiře, vsaďte na "Bojack Horseman" nebo "Arrested Development". Tyhle seriály vás rozesmějí, ale zároveň donutí se i zamyslet.

Pro fanoušky černého humoru a bizarních situací je tu "The End of the Fing World" nebo "Fargo". Pozor, tyhle kousky nejsou pro každého, ale pokud vám nevadí trochu té absurdity, budete se královsky bavit.

A co takhle pořádná dávka nostalgie? V tom případě si pusťte "Přátele", "Jak jsem poznal vaši matku" nebo "The Office". Tyhle legendární sitcomy vás zaručeně vrátí do bezstarostných časů a prodlouží vám večer u televize.

Ať už si vyberete cokoliv, nezapomeňte na popcorn a dobrou společnost!

Publikováno: 28. 06. 2024