Nejlepší Filmy pro Děti 2022: Animáky a Pohádky, co Vás Dostaňte!

Nejlepší animované filmy

Rok 2022 byl pro animované filmy opravdu silný! Děti i dospělí se mohli ponořit do kouzelných světů a užít si spoustu zábavy. Mezi favority se zařadil například film "Encanto" od studia Disney, který okouzlil nádhernou animací a chytlavými písničkami. Příběh magické rodiny v kouzelném domě v Kolumbii si získal srdce diváků po celém světě. Rodinnou podívanou nabídl i "Rodinný film: Začervenání" od studia Pixar, který s humorem a citem zpracoval téma dospávání a proměny v dospělého. Film "Luca" od Pixaru zase lákal na letní dobrodružství v Itálii a poutavý příběh o přátelství. Zapomenout nesmíme ani na "Zpívej 2", kde zvířecí hrdinové opět rozjeli strhující pěveckou show plnou energie a známých hitů. Ať už máte rádi dobrodružství, komedie nebo muzikály, rok 2022 nabídl v oblasti animovaných filmů pro děti opravdu pestrou paletu.

Dobrodružné filmy pro celou rodinu

Rok 2022 byl na dětské filmy bohatý a dobrodružných kousků nebylo málo. Rodiny s dětmi mohly vybírat z filmů nabitých akcí, fantazií a humorem. Animovaný film "Luca" od studia Pixar nás zavedl do slunné Itálie, kde jsme sledovali dobrodružství dvou kamarádů, kteří skrývají velké tajemství. Pro milovníky komiksových hrdinů byl tu "Spider-Man: Bez domova", kde se pavoučí muž utkal s padouchy z jiných dimenzí. "Jungle Cruise" s Dwaynem Johnsonem a Emily Blunt v hlavních rolích nás zase zavedl do hlubin Amazonie plné nebezpečí a překvapení. Na své si přišli i fanoušci animovaných pohádek. "Encanto" nás okouzlilo magickým příběhem z Kolumbie a "Raya a poslední drak" nás vzal do fantastické země Kumandry. Dobrodružné filmy roku 2022 nabídly zábavu pro všechny věkové kategorie a dokázaly, že dobrodružství nezná hranic.

Oblíbené pohádky na plátnech kin

Rok 2022 přinesl na filmová plátna řadu pohádkových příběhů, které potěšily malé i velké diváky. Mezi nejoblíbenější patřil animovaný film "Myši patří do nebe", dojemný příběh o přátelství myšky Šupito a lišáka Bělobřicha. Film si získal srdce diváků krásnou animací, silným příběhem a důrazem na důležité životní hodnoty. Dalším oblíbeným snímkem se stal český film "Tajemství staré bambitky 2", pokračování úspěšné pohádky z roku 2011. Diváci se opět setkali s králem Járou, královnou Julií a jejich věrnými přáteli v boji proti zlému Lorencovi. Film bavil humorem, písničkami a napínavým dějem. Pro milovníky fantasy žánru byl pak určen film "Tři oříšky pro Popelku", nová adaptace klasické pohádky. Film zaujal moderním pojetím, krásnými kostýmy a působivou hudbou. Tyto a další pohádkové filmy z roku 2022 dokázaly, že pohádky stále patří k oblíbené filmové zábavě pro celou rodinu.

Vzdělávací filmy pro zvídavé děti

Rok 2022 byl na dětské filmy bohatý a přinesl spoustu poutavých snímků, které bavily i vzdělávaly. Děti se mohly vydat na dobrodružné výpravy do fantastických světů, poznat fascinující historické události nebo se dozvědět zajímavosti o přírodě a zvířatech. Animované pohádky jako "Encanto" od Disneyho nebo "Luca" od Pixaru nabídly krásnou animaci, chytlavé písničky a dojemné příběhy o důležitosti rodiny a přátelství. Dokumentární filmy jako "My Octopus Teacher" od Netflixu zase ukázaly krásu a křehkost podmořského světa a důležitost jeho ochrany. Pro starší děti se hodily dobrodružné filmy jako "Jungle Cruise" s Dwaynem Johnsonem nebo "Raya a poslední drak" od Disneyho, které nabídly napínavou akci, humor a silné ženské hrdinky. Vzdělávací filmy tak v roce 2022 dokázaly, že se nemusí bát konkurence a že i zábavnou formou můžou dětem předat cenné informace a inspirovat je k dalšímu poznávání.

České filmové premiéry pro nejmenší

Rok 2022 byl pro dětské filmové premiéry bohatý a pestrý. Čeští tvůrci i distributoři přinesli na plátna kin pohádky, dobrodružné snímky i animované příběhy, které oslovily malé i větší diváky.

Mezi nejočekávanější premiéry patřila pohádka Jan Žižka, která dětem nabídla nový pohled na legendárního českého hrdinu. Film zaujal akčními scénami i poutavým příběhem o odvaze a spravedlnosti. Velký úspěch u diváků zaznamenala také pohádka Tři Tygři ve filmu: Jackpot!, která vsadila na humor a nadsázku a potěšila malé i velké fanoušky oblíbeného tria.

Animované filmy reprezentovala například česko-slovenská koprodukce Tvojí tváří svět, která děti zavedla do světa fantazie a představivosti. Film zaujal nápaditou animací a silným ekologickým poselstvím.

Rok 2022 potvrdil, že české filmy pro děti mají své pevné místo a dokáží oslovit široké publikum. Tvůrci se nebojí experimentovat s žánry a tématy, a tak se malí diváci mohou těšit na další filmové zážitky.

Tipy na filmové festivaly pro děti

Rok 2022 byl na filmové festivaly pro děti bohatý a rok 2023 slibuje neméně pestrou nabídku. Pokud hledáte tipy, kam s dětmi vyrazit za filmovými zážitky, určitě si nenechte ujít zavedené filmové festivaly s dětskou sekcí. Mezi nejoblíbenější patří Zlín Film Festival, který se koná každoročně na přelomu května a června ve Zlíně. Festival nabízí bohatý program filmů pro děti a mládež, workshopy, divadelní představení a další doprovodné akce. Další skvělou volbou je Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, který se koná v květnu v Třeboni. Anifilm představuje to nejlepší z animované tvorby pro malé i velké diváky.

Kromě zavedených festivalů se v průběhu roku konají i menší, specializované festivaly zaměřené na filmy pro děti. Sledujte webové stránky a sociální sítě kin a kulturních center ve vašem okolí, abyste žádný z nich nepropásli. Nezapomeňte se podívat i na program letních kin, která často zařazují do svého programu i projekce pro nejmenší. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli festival, přejeme vám krásné filmové zážitky!

Streamovací platformy s dětským obsahem

Rok 2022 přinesl spoustu skvělých filmů pro děti a streamovací platformy se staly ideálním místem, kde si je užít. Netflix, Disney+ a HBO Max nabízejí širokou škálu filmů pro nejmenší diváky, od animovaných pohádek po hrané dobrodružné filmy.

Netflix nadále kraluje s originálními filmy jako "Zpívej 2" a "Rodina na baterky". Disney+ sází na klasiku s filmy jako "Lví král" a "Moana" a zároveň přidává nové hity jako "Luca" a "Encanto". HBO Max boduje s filmy od studia Warner Bros., jako je "Space Jam: Nový začátek" a "Tom a Jerry".

Při výběru platformy zvažte preference vašich dětí. Milují pohádky od Disneyho? Pak je Disney+ jasná volba. Dávají přednost rozmanitější nabídce? Netflix a HBO Max nabízejí širší škálu žánrů. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda platforma nabízí české znění nebo titulky.

Oblíbené filmové postavy a hrdinové

Rok 2022 přinesl spoustu skvělých filmů pro děti a s nimi i nezapomenutelné hrdiny. Kdo si získal srdce malých diváků? Na špici popularity se drží animované postavy. Děti si zamilovaly roztomilého kocourka v botách z pokračování Shrekova světa a rozněžnila je myšutka Myška Geronima Stiltona ve filmu "Myška Geronimo Stilton: Fantastická cesta v čase". Fanoušci superhrdinů si přišli na své s filmem "DC Liga supermazlíčků", kde se o zábavu starali čtyřnozí parťáci známých hrdinů. Velkou pozornost si získaly i hrané filmy. Dobrodružný příběh "Tajemství staré bambitky 2" s králem Járou a princeznou Marií pobavil malé i velké. Do světa fantazie diváky vtáhla pohádka "Princezna zakletá v čase 2", kde statečná Eliška bojovala s temnými silami. Rok 2022 zkrátka nabídl pestrou paletu filmových hrdinů, kteří dětem ukázali, že odvaha, přátelství a laskavost jsou ty největší superschopnosti.

Doporučení pro různé věkové kategorie

Pro nejmenší diváky, zhruba do pěti let, je v roce 2022 v kinech nachystáno hned několik animovaných pohádek. Velkou událostí bude jistě premiéra nového filmu studia Pixar s názvem "Turning Red". Pro trochu starší děti, zhruba od šesti do deseti let, se nabízí dobrodružná podívaná "Tajný život mazlíčků 2", která slibuje spoustu humoru a napětí. Fanoušci komiksových hrdinů se můžou těšit na animák "Spider-Man: Napříč paralelními světy". Pro teenagery a starší děti je pak připravena například fantasy "Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství" nebo akční sci-fi "Jurský svět: Nadvláda". Nezapomeňte ale, že věkové doporučení je pouze orientační. Vždycky je důležité zohlednit individuální vkus a preference dítěte. Pěkný filmový zážitek!

Bezpečnost online sledování filmů

Při výběru online platformy pro sledování filmů pro děti v roce 2022 je bezpečnost klíčová. Děti jsou zranitelnější vůči nevhodnému obsahu a online hrozbám, proto je důležité být o krok napřed. V první řadě se zaměřte na platformy s robustní rodičovskou kontrolou. Možnost nastavení věkových filtrů, časových limitů a blokování obsahu vám dává kontrolu nad tím, co vaše děti sledují. Dále si ověřte, zda platforma nabízí dětský režim s přehledným a bezpečným rozhraním, určeným přímo pro malé uživatele. V neposlední řadě se vyhněte nelegálním streamovacím stránkám. Ty často skrývají malware a viry, které mohou ohrozit vaše zařízení a data. Bezpečnost vašich dětí by měla být vždy na prvním místě.

Filmové novinky a recenze pro rodiče

Rok 2022 přinesl spoustu skvělých filmů pro děti. Od animovaných dobrodružství po hrané příběhy plné fantazie, výběr byl opravdu pestrý. Pro ty, co se teprve chystají do kina, nebo si chtějí užít filmový večer doma, přinášíme tipy na filmy, které by vám neměly uniknout.

Milovníci animáků si užili snímky jako "Mimoni 2: Padouch přichází" plný humoru a akčních scén, nebo "Červená Panda" od Pixaru, který citlivě zpracovává téma dospívání. Pro menší diváky se nabízela roztomilá "DC Liga supermazlíčků" s hrdinskými zvířátky.

V oblasti hraných filmů zaujal "Detektiv Čmuch", česká komedie o nešikovném detektivovi, která pobaví celou rodinu. Fanoušci fantasy si přišli na své s filmem "Tajemství staré bambitky 2", dobrodružným příběhem z pohádkového světa.

Při výběru filmu pro děti je důležité zohlednit věk a zájmy dítěte. Věkové doporučení uvedené u filmů slouží jako vodítko, ale vždy je dobré se řídit vlastním úsudkem.

Zapojení dětí do výběru filmů

Vybírat filmy pro děti může být někdy pořádný oříšek. Chceme pro ně přece jen to nejlepší – zábavu, poučení a třeba i trochu toho napětí. Ale jak se neztratit v záplavě animáků, pohádek a dobrodružných filmů, které nám rok 2022 přinesl? Zapojte do výběru samotné děti! Zeptejte se jich, co by je bavilo, jaký žánr preferují, jestli dávají přednost zvířecím hrdinům nebo třeba superhrdinům. Projděte si společně trailery a plakáty, ať si udělají obrázek. Děti tak budou mít z filmového večera větší radost a vy budete mít jistotu, že jste vybrali film, který je bude bavit. A kdo ví, třeba objevíte i vy sami nový oblíbený film!

Publikováno: 19. 06. 2024