Letní kino Nový Knín zve na filmové hity pod hvězdami

Letní kino Nový Knín

Letní kino v Novém Kníně je oblíbeným místem setkávání obyvatel města i turistů během horkých letních večerů. Nachází se v příjemném prostředí městského parku, který mu dodává neopakovatelnou atmosféru. Kino má kapacitu několika stovek diváků a nabízí širokou škálu filmů pro všechny věkové kategorie. Promítají se zde jak filmové novinky, tak i klasické české filmy a pohádky pro děti.

Letní kino Nový Knín je vybaveno moderní zvukovou a projekční technikou, která zaručuje kvalitní filmový zážitek. Pohodlí diváků zajišťují lavičky s opěradly a občerstvení je k dispozici v přilehlém stánku. Letní kino je v provozu od června do srpna a promítá se za příznivého počasí. Aktuální program promítání a další informace naleznete na webových stránkách města Nový Knín nebo na sociálních sítích.

Historie kina

Letní kino v Novém Kníně má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do první poloviny 20. století. První promítání pod širým nebem se zde konala již ve 30. letech, kdy se filmy promítaly na provizorní plátno natažené mezi stromy. Tato improvizovaná letní kina si rychle získala oblibu a stala se oblíbenou formou zábavy pro obyvatele Nového Knína a okolí. Po druhé světové válce, v roce 1947, bylo v Novém Kníně slavnostně otevřeno oficiální letní kino. Kino mělo kapacitu až 500 diváků a bylo vybaveno moderní promítací technikou. V 50. a 60. letech zažívalo letní kino v Novém Kníně zlatou éru. Promítaly se zde nejnovější české i zahraniční filmy a atmosféra letních večerů pod hvězdami lákala davy diváků. S nástupem televize a videa v 70. letech zájem o letní kino postupně upadal. Po roce 1989 prošlo letní kino v Novém Kníně rekonstrukcí a modernizací. Bylo vybaveno novým plátnem, zvukovým systémem a pohodlnějšími sedačkami. Díky tomu se podařilo obnovit tradici letního kina a přilákat zpět i mladší generace diváků. Dnes je letní kino v Novém Kníně oblíbeným místem pro letní filmové projekce, koncerty a další kulturní akce. Jeho neopakovatelná atmosféra a kouzlo letních večerů pod hvězdami přitahují diváky všech věkových kategorií. Letní kino v Novém Kníně je tak živoucím důkazem toho, že tradice letních kin má v České republice stále své místo.

Program a promítání

Letní kino Nový Knín, to je synonymum pro filmové večery pod hvězdami. Ať už jste fanoušky romantických komedií, napínavých thrillerů nebo rodinných filmů, letní kino v Novém Kníně má pro vás vždy něco v záloze. Program je pestrý a pravidelně aktualizovaný, aby uspokojil i ty nejnáročnější filmové gurmány. Promítání probíhají za každého počasí – v případě deště se přesouváme pod střechu. Aktuální program a informace o vstupenkách najdete na webových stránkách města Nový Knín nebo na facebookové stránce letního kina. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru letního kina v Novém Kníně a užijte si filmové lahůdky pod širým nebem.

Atmosféra pod hvězdami

Letní kino v Novém Kníně nabízí neopakovatelnou atmosféru pod hvězdami. Promítání pod širým nebem má své jedinečné kouzlo. Diváci se mohou pohodlně usadit na dece nebo na židli, vychutnat si osvěžující nápoj a nechat se unést filmovým dějem. Letní večery v Novém Kníně jsou jako stvořené pro sledování filmů pod hvězdami. Vzduch je svěží, hvězdy jasně září a filmové projekce tak získávají nezapomenutelnou atmosféru. Letní kino v Novém Kníně je ideálním místem pro romantické rande, posezení s přáteli nebo pro rodinný výlet.

Občerstvení a posezení

Letní kino Nový Knín, to není jen o filmech pod hvězdami. Je to také o příjemném posezení s přáteli a vychutnání si osvěžujícího drinku nebo něčeho malého k zakousnutí. V areálu letního kina v Novém Kníně na vás čeká stylový stánek s občerstvením, kde si můžete vybrat z nabídky klasických i netradičních pochutin. Co takhle křupavé nachos s lahodnou sýrovou omáčkou nebo voňavý hot dog s kečupem a hořčicí? Pro ty, kteří preferují sladké, je připravena široká škála cukrovinek, zmrzliny a popcornu. Samozřejmostí je i bohatý výběr nealkoholických nápojů, jako jsou limonády, džusy, voda a ledový čaj. A pokud byste dostali chuť na něco ostřejšího, můžete si vybrat z nabídky piva, vína nebo míchaných drinků. Letní kino v Novém Kníně zkrátka myslí na všechny vaše smysly a nabízí vám tak kompletní zážitek z letního filmového večera.

Vstupenky a rezervace

Letní kino Nový Knín bohužel nedisponuje online rezervací vstupenek. Vstupenky na promítání v letním kině v Novém Kníně je možné zakoupit pouze na místě, a to v den konání projekce. Pokladna letního kina se otevírá zpravidla hodinu před začátkem představení. Doporučujeme dorazit s dostatečným předstihem, jelikož kapacita letního kina je omezená a zejména v případě oblíbených filmů se může stát, že budou vstupenky vyprodány. Informace o cenách vstupenek naleznete na informační tabuli před letním kinem nebo na facebookových stránkách města Nový Knín. V případě nepříznivého počasí se promítání v letním kině v Novém Kníně ruší. Informace o případném zrušení projekce z důvodu špatného počasí jsou vždy včas zveřejněny na facebookových stránkách města Nový Knín.

Doprava a parkování

Letní kino Nový Knín je snadno dostupné autem i veřejnou dopravou. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, můžete zaparkovat přímo v centru Nového Knína, odkud je to do letního kina jen krátká procházka. V centru města se nachází několik parkovišť, a to jak placených, tak i neplacených. Doporučujeme však dorazit s dostatečným předstihem, zejména v případě promítání populárních filmů, kdy bývají parkoviště obsazená. Pro ty, kteří preferují cestování veřejnou dopravou, jezdí do Nového Knína pravidelné autobusové spoje z okolních měst a obcí. Autobusová zastávka se nachází jen pár minut chůze od letního kina. Aktuální jízdní řády naleznete na webových stránkách autobusových dopravců. Letní kino v Novém Kníně je skvělou volbou pro letní večery.

Kontaktní informace

Pro více informací o programu letního kina v Novém Kníně a o případných změnách v programu sledujte naše webové stránky nebo facebookové stránky. Můžete nás také kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Rádi vám poskytneme aktuální informace o promítání, vstupenkách a dalších akcích, které v letním kině pořádáme. Těšíme se na vaši návštěvu!

Doporučení na závěr

Letní kino Nový Knín je skvělou volbou pro letní večery. Nabízí jedinečnou atmosféru sledování filmů pod širým nebem. Doporučujeme vám sledovat program kina, abyste si nenechali ujít premiéry a další zajímavé filmové projekce. Nezapomeňte si s sebou vzít deku nebo karimatku na sezení a teplé oblečení pro případ chladnějšího počasí. Letní kino v Novém Kníně je ideálním místem pro romantický večer ve dvou, ale i pro rodinný výlet. Vstupenky si můžete zakoupit online nebo přímo na místě před začátkem promítání. Užijte si nezapomenutelné filmové zážitky v letním kině v Novém Kníně.

Publikováno: 20. 06. 2024