Kouzlo filmového plátna v srdci Holešovic: Kino na Fialce láká na nevšední zážitky

Historie letního kina

Letní kino na Fialce má dlouhou a bohatou historii. První promítání pod širým nebem se zde uskutečnila už v roce 1933, tehdy ještě pod názvem "Bio zahrada". Kino se rychle stalo oblíbeným místem pro letní večery a promítalo se zde až do 70. let, kdy muselo být z technických důvodů uzavřeno. Naštěstí se na tradici letního kina na Fialce nezapomnělo a v roce 2014 se podařilo kino po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřít. Dnes je kino na Fialce moderním letním kinem s kapacitou přes 500 diváků a nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Promítají se zde filmové novinky, klasiky i dokumenty, a to v digitální kvalitě s kvalitním ozvučením. Kromě filmového programu se zde konají i koncerty, divadelní představení a další kulturní akce. Letní kino na Fialce je tak ideálním místem, kde si užít letní večer plný zábavy a kultury.

Atmosféra pod hvězdami

Kino na Fialce a Bio Oko jsou dvě pražská kina, která v letních měsících nabízejí kouzelný zážitek - promítání pod širým nebem. Atmosféra pod hvězdami dodává filmům zcela nový rozměr. Usednout si na pohodlnou židli, nebo si roztáhnout deku na trávě, popíjet chlazené nápoje a nechat se unášet příběhem na plátně, to vše s noční oblohou nad hlavou, je nezapomenutelný zážitek.

Obě kina si dávají záležet na výběru filmů, které pod hvězdami promítají. Často se jedná o filmové klasiky, ale i o nové snímky, které si získaly srdce diváků. Promítání pod širým nebem v kinech na Fialce a Bio Oko je oblíbenou letní aktivitou Pražanů i návštěvníků hlavního města.

Program pro všechny

Kino Na Fialce a Kino Aero jsou si velmi dobře vědoma, že diváci jsou různí a mají různé potřeby. Proto se snažíme sestavovat program tak, aby si v něm každý našel to své. Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, artových filmů, dokumentů nebo třeba pohádek pro děti, u nás si určitě vyberete. Pravidelně uvádíme filmové novinky, ale i klasiky české a světové kinematografie. Pořádáme také tematické filmové přehlídky, festivaly a další doprovodné akce. Chceme, aby Kino Na Fialce a Kino Aero byla místem setkávání a diskuzí, místem, kde se budete cítit dobře a kam se budete rádi vracet.

Kromě běžného programu nabízíme také speciální projekce pro seniory, studenty a handicapované diváky. Pro nejmenší diváky pořádáme pravidelná dětská představení a workshopy. Věříme, že kino by mělo být přístupné všem bez rozdílu. Proto se snažíme vytvářet prostředí, kde se budou cítit dobře všechny věkové kategorie i diváci s různými potřebami.

Snažíme se, aby naše kina byla místem, kde se budete cítit příjemně a kam se budete rádi vracet.

Filmové lahůdky a premiéry

Kino Na Fialce a Bio Oko, dva klenoty pražské kinematografie, neustále rozmazlují své diváky pestrou nabídkou filmových lahůdek a premiér. Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, nezávislých snímků nebo dokumentárních filmů, v těchto kinech si zaručeně přijdete na své. Pravidelně se zde konají projekce snímky oceněných na mezinárodních festivalech, filmové přehlídky s tematickým zaměřením i premiéry s účastí tvůrců. Kino Na Fialce, sídlící v srdci pražské Letné, okouzlí svým komorním prostředím a útulným sálem. Bio Oko, nacházející se na Letné, zase láká na letní kino s neopakovatelnou atmosférou. Obě kina se pyšní kvalitním technickým zázemím a příjemným personálem, který vám rád poradí s výběrem filmu. Sledujte programy obou kin a nenechte si ujít jedinečnou možnost vychutnat si filmové umění v té nejlepší kvalitě.

Občerstvení a bar

V Kině na Fialce si na své přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. V útulném baru s příjemnou atmosférou si můžete dát sklenku vína, piva nebo nealkoholického nápoje před filmem, během přestávky nebo i po skončení promítání. Kromě klasické nabídky nápojů bar nabízí i drobné občerstvení, jako jsou chipsy, oříšky nebo popcorn. Pokud byste dostali chuť na něco sladkého, v nabídce nechybí ani tyčinky, sušenky nebo čokoláda. Bar v Kině na Fialce je ideálním místem pro setkání s přáteli, romantickou schůzku nebo jen pro příjemné posezení s dobrou atmosférou.

Vstupenky a rezervace

Vstupenky na promítání v Kině na Fialce si můžete zakoupit online na našem webu nebo osobně v pokladně kina. Pokladna je otevřena vždy hodinu před začátkem prvního promítání. Doporučujeme zakoupit si vstupenky předem, obzvláště na populární filmy a víkendové projekce, jelikož kapacita sálu je omezená.

Rezervaci vstupenek bohužel nenabízíme. Věříme, že systém online prodeje a dostupnost vstupenek v pokladně kina poskytuje dostatečnou flexibilitu pro naše diváky. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně vstupenek nebo programu, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo emailem. Těšíme se na vaši návštěvu!

Doprava a parkování

Kino na Fialce i Bio Oko se nachází v centru Prahy, takže doprava autem není úplně nejpohodlnější. Pokud se i přesto rozhodnete pro cestu autem, v okolí obou kin se nachází několik placených parkovacích zón. Doporučujeme ale zkontrolovat aktuální podmínky parkování, jelikož se mohou měnit.

Mnohem jednodušší a ekologičtější variantou je doprava městskou hromadnou dopravou. K oběma kinům se snadno dostanete metrem. K Bio Oku je nejbližší stanice metra A - Náměstí Míru, odkud je to k kinu asi 5 minut chůze. Kino na Fialce se nachází jen pár kroků od stanice metra B - Anděl.

Pokud preferujete tramvaj, k Bio Oku se dostanete tramvajemi číslo 4, 10, 16 a 22, zastávka Náměstí Míru. K Kinu na Fialce se pak dostanete tramvajemi číslo 4, 6, 9, 10, 12, 16 a 20, zastávka Anděl.

Pro ty, kteří rádi šlapou do pedálů, jsou v blízkosti obou kin k dispozici stojany na kola.

Kontakt a sociální sítě

Pro více informací o dění v Kině na Fialce a Kině na plovárně se s námi neváhejte spojit.

Sledujte nás také na našich sociálních sítích, kde s vámi sdílíme novinky, zajímavosti ze světa filmu a fotografie a mnoho dalšího. Staňte se součástí naší filmové komunity a ponořte se s námi do světa filmového plátna.

Těšíme se na vás v Kině na Fialce a Kině na plovárně!

Tipy pro návštěvníky

Při návštěvě Kina na Fialce a Kina na Rialtu v Praze nezapomeňte na včasnou rezervaci vstupenek, obzvláště pokud se chystáte na populární filmy nebo premiéry. Rezervace je možná online, telefonicky nebo osobně na pokladně kina.

Vzhledem k centrální poloze obou kin doporučujeme využít MHD, případně zvolit taxi. Parkování v okolí kin je omezené a zpoplatněné.

Do kina dorazte s dostatečným předstihem, abyste stihli navštívit šatnu a případně si zakoupit občerstvení. Obě kina nabízejí široký výběr nápojů a drobných pochutin. V hledišti je zakázáno konzumovat vlastní jídlo a nápojů.

Během promítání mějte vypnuté mobilní telefony a další elektronická zařízení, abyste nerušili ostatní diváky. Po skončení promítání odneste prázdné obaly do koše a pomozte nám udržovat kino čisté.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na personál kina, který vám rád pomůže.

Publikováno: 24. 06. 2024