Kouzelný rok 2023: Na které Disney pohádky se můžeme těšit?

Realistické filmové adaptace

Rok 2023 se stal pro Disney splněným snem, co se týče hraných adaptací jejich klasických pohádek. Diváci se dočkali hned několika remaků, které se s velkou úctou a zároveň s moderním nádechem vracely k milovaným příběhům. Jedním z nejúspěšnějších počtků byl bezpochyby film "Malá mořská víla", který s úchvatnými vizuálními efekty a skvělým hereckým obsazením v čele s Halle Bailey v roli Ariel vtáhl diváky zpět do podmořského světa. Dalším filmovým zážitkem byla nová verze "Petera Pana a Wendy", která s pomocí nejmodernějších technologií oživila kouzlo Země Nezemě a nadchla malé i velké diváky. Disney v roce 2023 dokázal, že hrané adaptace pohádek mají své místo a dokáží oslovit široké publikum. S napětím se tak můžeme těšit, jaké další filmové skvosty si pro nás v budoucnu připraví.

Nové animované pohádky

Rok 2023 se nese ve znamení návratu klasických disneyovských příběhů a postav, ale i v duchu nových dobrodružství. Fanoušci se můžou těšit na pokračování oblíbených animáků, které slibují ještě víc magie, humoru a napětí. Mezi nejočekávanější animované pohádky od Disneyho v roce 2023 patří: "Wish" - tento animovaný muzikál od Walt Disney Animation Studios nás zavede do magického světa, kde sídlí hvězdy. Příběh sleduje mladou dívku jménem Asha, která se ve svém přání obrátí na hvězdy a setká se s hvězdou jménem Star. "Elemental" - tento film od Pixaru nás zavede do Element City, kde žijí obyvatelé ohně, vody, země a vzduchu. Příběh se zaměřuje na Ember, ohnivou mladou ženu, a Wadea, uvolněného chlapíka, kteří se chystají zpochybnit své přesvědčení o světě, ve kterém žijí. "Elio" - tento sci-fi film od Pixaru vypráví příběh o chlapci jménem Elio, který je omylem transportován do vesmíru a je považován za velvyslance Země u intergalaktické rady.

Kromě těchto novinek se spekuluje i o dalších projektech, které by mohly spatřit světlo světa v roce 2023, ale Disney zatím oficiálně nic nepotvrdil. Jisté je, že rok 2023 bude pro fanoušky animovaných pohádek od Disneyho plný kouzelných zážitků.

Pokračování oblíbených příběhů

Rok 2023 se nese ve znamení návratů klasických Disney pohádek. Fanoušci se dočkají nových dobrodružství i hlouběji prokreslených příběhů postav, které si zamilovali už v dětství. Na stříbrném plátně ožívají hrané verze animovaných klasik, které slibují ohromující vizuální zážitky a moderní pojetí známých příběhů. Vedle hraných adaptací se chystají i pokračování animovaných hitů. Diváci se tak můžou těšit na další kapitoly v životech svých oblíbených hrdinů a hrdinek. Těšit se můžeme na propracované animované světy, chytlavou hudbu a dojemné momenty, které osloví malé i velké diváky. Rok 2023 je zkrátka pro Disney pohádky výjimečný a slibuje nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.

Seriálové premiéry na Disney+

Fanoušci Disney pohádek se můžou v roce 2023 těšit na spoustu nových seriálových premiér na Disney+. Na své si přijdou milovníci klasických příběhů i ti, kteří dávají přednost modernějším adaptacím. Mezi nejočekávanější novinky patří seriálová verze oblíbené pohádky "Petr Pan a Wendy". Dobrodružný příběh o chlapci, který se odmítá vzdát dětství, slibuje dechberoucí vizuální efekty a hvězdné obsazení. Pro fanoušky animovaných filmů bude velkým lákadlem seriál "Tiana", který navazuje na úspěšný film "Princezna a žabák". Tiana se v něm vydává na další dobrodružství, tentokrát do kouzelného světa New Orleans. Disney+ ale nezapomíná ani na dospělejší publikum. Temnější atmosféru slibuje seriál "Percy Jackson a Olympané", adaptace populární knižní série od Ricka Riordana. Příběh o dospívajícím chlapci, který zjistí, že je synem řeckého boha, je plný napětí, akce a mytologických bytostí. Ať už se tedy řadíte mezi malé nebo velké diváky, Disney+ vám v roce 2023 nabídne pohádkové příběhy pro každý věk.

Dokumenty ze světa Disney

Rok 2023 se nesl ve znamení návratů klasických disneyovek v novém, hraném hávu. Fanoušci se dočkali například hrané verze Malé mořské víly s Halle Bailey v hlavní roli nebo Petera Pana a Wendy s Jude Lawem jako charismatickým Kapitánem Hookem. Tyto snímky se snaží o věrnější adaptaci původních animovaných filmů, zároveň ale přinášejí i nové prvky a moderní pojetí.

Kromě hraných adaptací ale Disney pracuje i na zcela nových příbězích. Mezi očekávané tituly roku 2023 patří například animovaný film Wish, který diváky zavede do magického království Rosas a prozkoumá původ kouzelné hvězdy, na kterou si Disney hrdinové přejí splnění svých přání.

Ať už se jedná o nové verze starých klasik nebo o zcela nové příběhy, dokumenty ze světa Disney nám nabízejí fascinující pohled do zákulisí jejich vzniku. Můžeme sledovat, jak animátoři vdýchají život pohádkovým postavám, jak se natáčí náročné scény nebo jak skladatelé tvoří hudbu, která nás provází celým filmem. Dokumenty jsou tak skvělou příležitostí, jak se dozvědět více o tom, jak vznikají naše oblíbené pohádky.

Hvězdné herecké obsazení

Disney nás v roce 2023 opět láká do světa fantazie a kouzel s novými filmovými pohádkami. Ačkoliv přesné informace o hereckém obsazení českého dabingu zatím nemáme, můžeme se těšit na známé a oblíbené hlasy. Disney si dává záležet na tom, aby pohádky namlouvali ti nejlepší z nejlepších, a tak se můžeme spolehnout, že i letos uslyšíme ostřílené profesionály i nové talenty. Mezi stálicemi českého dabingu, které se pravidelně objevují v Disney pohádkách, najdeme jména jako Saša Rašilov, Jitka Moučková, Jan Cina, Tereza Bebarová nebo Ondřej Brzobohatý. Je dost možné, že se s některými z nich setkáme i v roce 2023. Kromě známých jmen se Disney snaží dávat prostor i mladým talentovaným hercům a herečkám. Je tedy pravděpodobné, že i v roce 2023 uslyšíme v dabingu nové hlasy, které si brzy zamilujeme.

Datumy premiér a dostupnost

Rok 2023 se nese ve znamení hraných adaptací klasických disneyovek a pokračování oblíbených animáků. Fanoušci se tak můžou těšit na hranou verzi Malé mořské víly, která do kin připlula koncem května. V červnu nás čeká dobrodružná podívaná Indiana Jones a nástroj osudu. Léto pak zpříjemní animovaný film Mezi živly, který do kin dorazil v červnu. Na podzim se můžeme těšit na pokračování úspěšného animáku Zvířopolis s podtitulem Zootropolis+ a v prosinci se vrátíme do světa Avataru v pokračování s názvem Avatar: Cesta vody.

Kromě kin se nové pohádky od Disneyho objeví i na streamovací platformě Disney+. Už teď si tam můžete pustit hranou verzi Petera Pana a Wendy. Na podzim se pak na Disney+ objeví hraná verze snímku Strašidelný dům. Přesné datumy premiér se můžou lišit v závislosti na distribuční strategii studia. Doporučujeme sledovat oficiální stránky Disneyho a vašich oblíbených kin, abyste měli vždy aktuální informace o premiérech.

Očekávané trháky roku 2023

Rok 2023 se nese ve znamení návratu klasických disneyovek v novém hávu. Fanoušci se můžou těšit na hranou verzi Malé mořské víly s Halle Bailey v hlavní roli. Příběh o Ariel, která touží po životě na souši, slibuje dechberoucí vizuální stránku a chytlavou hudbu. Nová verze slibuje věrné zpracování s moderními prvky. Datum premiéry je stanoveno na květen 2023. Další lahůdkou bude hraná verze Petra Pana a Wendy. Dobrodružný příběh o chlapci, který se nechce stát dospělým, nás zavede zpět do kouzelné Země Nezemě. Premiéra je naplánována na duben 2023. Disney chystá i další filmové projekty, detaily ale zatím tají. Jisté je, že rok 2023 bude pro fanoušky disneyovek plný kouzelných zážitků.

Zajímavosti z natáčení

Natáčení disneyovek je vždycky pořádná jízda a rok 2023 nebyl výjimkou. Věděli jste třeba, že při natáčení hrané verze Malé mořské víly se muselo spotřebovat několik set litrů speciálního gelu, aby se simuloval pohyb pod vodou? A co teprve kostýmy! Na jejich výrobu se podílely desítky lidí a některé z nich vážily i několik desítek kilogramů. To muselo být pro herce náročné! A aby toho nebylo málo, tak se velká část disneyovek z roku 2023 natáčela v exteriérech, takže štáb i herci museli čelit rozmarům počasí. Ale jak se říká, pro krásu se musí trpět, a výsledek rozhodně stál za to!

Reakce fanoušků a kritiky

Nové disneyovky z roku 2023 rozdelili fanúšikov na dva tábory. Zatiaľ čo niektorí si pochvaľujú moderný nádych a progresívne posolstvá, iní kritizujú odklon od tradičných hodnôt a prílišnú „amerikanizáciu“ klasických rozprávok.

Mnohí oceňujú snahu o diverzitu a inkluzivitu, ktorú Disney vo svojich nových filmoch prezentuje. Reprezentácia rôznych kultúr a etník je vnímaná pozitívne, rovnako ako snaha o búranie rodových stereotypov. Príkladom môže byť silná a nezávislá princezná, ktorá sa nespolieha na záchranu od princa.

Na druhej strane, konzervatívnejší diváci kritizujú Disney za pretláčanie „progresívnej agendy“ na úkor klasického rozprávkového čara. Výhrady sa ozývajú aj k prehnanej počítačovej animácii, ktorá podľa niektorých oberá filmy o dušu a pôvab ručne kreslenej klasiky.

Reakcie kritikov sú zmiešané. Zatiaľ čo niektorí oceňujú snahu o modernizáciu a aktuálnosť, iní kritizujú Disney za to, že sa snaží príliš zapáčiť všetkým a stráca tak svoju vlastnú identitu.

Je zrejmé, že Disney stojí na rázcestí a hľadá nový smer pre svoje rozprávky v 21. storočí. Či sa mu podarí skĺbiť tradíciu s modernou a uspokojiť tak všetky skupiny divákov, ukáže až čas.

Vliv Disney pohádek na kulturu

Disneyovky pohádky z roku 2023, stejně jako ty z minulých let, nepochybně zanechávají svou stopu v naší kultuře. Jejich vliv je patrný v mnoha oblastech, od módy a hudby až po jazyk a hodnoty. Nové filmové adaptace klasických příběhů, jako je například "Malá mořská víla", oživují staré příběhy pro novou generaci a zároveň vyvolávají diskuze o reprezentaci a rozmanitosti v médiích.

Populární písně z Disneyho filmů se stávají hity a ovlivňují hudební vkus dětí i dospělých. Děti si zamilovávají postavy z pohádek a touží po hračkách, oblečení a dalších produktech s jejich motivy, čímž pohádky pronikají do každodenního života. Disneyovky také formují představy o lásce, dobrodružství a důležitosti rodiny. I když se kritici ozývají s argumenty o zjednodušování příběhů a nereálných očekáváních, Disneyovky si stále drží své pevné místo v populární kultuře a ovlivňují vnímání světa u milionů lidí po celém světě.

Publikováno: 20. 06. 2024