Kino Ferrari: Rychlost, vášeň a filmové lahůdky

Historie kina Ferrari

Kino Ferrari, dnes již legendární pražské kino, má bohatou a fascinující historii. Jeho počátky sahají až do roku 1938, kdy bylo otevřeno pod názvem Bio Illusion. V té době se jednalo o moderní kino s kapacitou přes 500 míst. Během druhé světové války bylo kino uzavřeno a po jejím skončení znovu otevřeno, tentokrát pod názvem Kino Moskva.

V 60. letech se kino stalo oblíbeným místem pro promítání filmů z východního bloku, zejména sovětských filmů. To se odrazilo i v jeho tehdejším názvu - Kino Družba. V 70. letech prošlo kino rekonstrukcí a jeho název se změnil na Kino Praha.

V roce 1990, po pádu komunistického režimu, bylo kino přejmenováno na Kino Ferrari. Tento název byl zvolen podle italské automobilky Ferrari, která je symbolem rychlosti, luxusu a elegance. Kino Ferrari se rychle stalo jedním z nejoblíbenějších kin v Praze.

Dnes je Kino Ferrari moderním multikinem s několika sály a širokou nabídkou filmů. Zachovává si však svou jedinečnou atmosféru a je oblíbeným místem pro milovníky filmu z celé Prahy.

Architektonický skvost

Kino Ferrari, nebo snad architektonický skvost? Pro mnohé Brňáky je tato budova s neobyčejnou historií symbolem filmového zážitku. Postavená v roce 1930 podle návrhu architekta Josefa Kranze, původně sloužila jako moderní kino s názvem „Elektrobiograf“. Jeho elegantní funkcionalistický styl s prvky art deca si rychle získal oblibu a stal se vyhledávaným místem pro filmové premiéry a kulturní akce.

Později, v dobách socialismu, bylo kino přejmenováno na „Kino Moskva“ a jeho lesk poněkud pohasl. Naštěstí se po revoluci dočkalo zasloužené rekonstrukce a vrátilo se k promítání filmů, tentokrát pod názvem „Kino Ferrari“. Dnes je Kino Ferrari oblíbeným místem pro filmové fanoušky, kteří ocení jeho jedinečnou atmosféru a kvalitní program. Ať už se sem vydáte na premiéru nového trháku, nebo na projekci filmové klasiky, Kino Ferrari vám zaručeně poskytne nezapomenutelný filmový zážitek.

Slavné filmové premiéry

Kino Ferrari, jeden z nejznámějších pražských biografů, se může pochlubit bohatou historií filmových premiér. Své brány poprvé otevřelo v roce 1929 a od té doby hostilo nespočet významných událostí filmového světa. Mezi ty nejvýznamnější patří bezesporu premiéra československého filmu "Cesta do hlubin študákovy duše" v roce 1939. Tato komedie, režírovaná Martinem Fričem, se stala okamžitě diváckým hitem a dodnes patří k nejpopulárnějším českým filmům.

V poválečném období se Kino Ferrari stalo dějištěm premiér mnoha dalších českých filmů, včetně děl režisérů jako Karel Zeman, Otakar Vávra a Jiří Menzel. Kino si ale udrželo i svůj mezinárodní charakter a promítalo také filmy z celého světa. V 60. letech se zde konaly premiéry filmů francouzské nové vlny, v 70. letech zase filmy italského neorealismu.

Po roce 1989 se Kino Ferrari stalo jedním z center nezávislého filmu v Praze. Promítaly se zde filmy z festivalů v Cannes, Berlíně a Benátkách a kino se stalo místem setkávání filmových fanoušků a tvůrců. I dnes Kino Ferrari pokračuje ve své tradici a nabízí divákům pestrý výběr filmů z celého světa.

Kulturní centrum Prahy

Kino Aero, Bio Oko a Světozor – tato kina evokují pojem „pražská filmová scéna“. Málokdo si ale uvědomuje, že k těmto legendám neodmyslitelně patří i Kino Ferrari. Toto kino, nacházející se na pražských Vinohradech, má bohatou historii sahající až do 30. let minulého století. Tehdy, v roce 1932, bylo otevřeno jako moderní biograf s názvem „Bio Illusion“. Později, za socialismu, se kino přejmenovalo na „Kino Družba“ a promítalo především filmy ze zemí sovětského bloku.

Po sametové revoluci prošlo Kino Ferrari, stejně jako celá Česká republika, zásadní proměnou. Vrátilo se k původnímu názvu „Kino Ferrari“ a začalo se zaměřovat na náročnějšího diváka. Promítají se zde artové filmy, nezávislé produkce a dokumenty. Kino Ferrari se stalo místem setkávání milovníků kinematografie, kteří hledají alternativu k mainstreamové produkci.

Kromě promítání filmů se Kino Ferrari aktivně zapojuje do kulturního dění v Praze. Pořádají se zde filmové festivaly, besedy s tvůrci, koncerty a výstavy. Kino Ferrari se tak stalo důležitým kulturním centrem, které oslovuje širokou škálu návštěvníků.

Digitální technologie a komfort

Ferrari kino a Kino Ferrari jsou pojmy, které na první pohled evokují luxus a exkluzivitu. V kontextu digitálních technologií a komfortu se však tato spojitost stává ještě zajímavější. Moderní kina, ať už se jmenují jakkoli, dnes nabízejí divákům zážitky na špičkové úrovni. Digitální projektory s vysokým rozlišením zaručují křišťálově čistý obraz a prostorový zvuk vás vtáhne přímo do děje. Pohodlí diváků je pak zajištěno ergonomickými sedačkami s nastavitelnými opěrkami a dostatkem prostoru pro nohy.

Některá kina navíc disponují i VIP salónky s ještě luxusnějším vybavením a nadstandardními službami. Digitální technologie ale nekončí u promítání filmů. Online rezervace vstupenek, mobilní aplikace s programem kin a možností objednání občerstvení – to vše dnes patří ke standardu a přispívá k maximálnímu komfortu diváků. Ať už tedy vyrazíte do kina Ferrari, Kino Ferrari nebo jiného moderního kina, digitální technologie a důraz na komfort vám zaručí nezapomenutelný filmový zážitek.

Festivaly a filmové přehlídky

Kino Ferrari, ač evokuje luxusní italské vozy, je ve skutečnosti synonymem pro svět filmu a to hned ve dvou podobách. V České republice se s tímto názvem setkáváme u dvou svébytných projektů. Prvním z nich je putovní letní kino s názvem Kino Ferrari, které brázdí česká města a promítá pod širým nebem. Druhým je pak Kino Ferrari sídlící v pražských Holešovicích, které se profiluje jako artový a klubový prostor s bohatým programem.

Obě "Ferrari" spojuje vášeň pro film a snaha o vytvoření jedinečného filmového zážitku. Zatímco putovní Kino Ferrari sází na atmosféru letních večerů a promítání pod hvězdami, holešovické Kino Ferrari láká na nezávislé filmy, festivalové lahůdky a diskuze s tvůrci. Ať už se jedná o letní promítání na náměstí nebo o komorní projekci v útulném sále, Kino Ferrari je zárukou kvalitního filmového zážitku.

Kavárna a letní kino

Kino Ferrari, to je pojem, který v sobě nese nostalgii letních večerů pod hvězdami a vůni popcornu. Ale věděli jste, že kromě promítání filmů nabízí Kino Ferrari i příjemné posezení v kavárně? Kavárna a letní kino, to je spojení, které k sobě neodmyslitelně patří.

Kavárna v srdci Kina Ferrari

Kavárna v prostorách Kina Ferrari je ideálním místem pro setkání s přáteli před filmem nebo pro krátké posezení po jeho skončení. V nabídce najdete osvěžující nápoje, lahodnou kávu a drobné občerstvení. Atmosféra kavárny je uvolněná a přátelská, takže se tu budete cítit příjemně i v případě, že na film zrovna nepůjdete.

Letní kino pod hvězdami

Letní kino pak láká na promítání pod širým nebem. Ať už preferujete romantické komedie, napínavé thrillery nebo klasické filmy, v programu Kina Ferrari si zaručeně vyberete. Promítání probíhají za každého počasí, takže se nemusíte bát, že by vám filmový zážitek překazila letní přeháňka.

Vstupenky a program online

Víte, že vstupenky do kina Ferrari a na všechny filmy promítané v kině Ferrari si můžete koupit online? Stačí navštívit webové stránky kina Ferrari, vybrat si film a datum promítání a následně si zvolit svá místa. Platba probíhá online a vstupenky vám přijdou e-mailem. Už žádné fronty u pokladny! Aktuální program kina Ferrari s přehledem filmů, časů promítání a volných míst najdete také na webových stránkách kina. Můžete si vybírat z českých i zahraničních filmů různých žánrů, od komedií přes dramata až po horory. Kino Ferrari nabízí také pravidelné filmové projekce pro děti a filmové kluby pro fanoušky specifických žánrů. Nenechte si ujít váš oblíbený film a kupte si vstupenky do kina Ferrari online!

Adresa a otevírací doba

Kino Ferrari, oblíbené kino s dlouholetou tradicí, se nachází v srdci Prahy. Jeho přesná adresa je ... Dopravní dostupnost je vynikající, v docházkové vzdálenosti se nachází zastávka tramvají i stanice metra. Pro návštěvníky, kteří přijíždějí autem, je k dispozici placené parkoviště v přilehlých ulicích. Otevírací doba kina Ferrari je každý den od 10:00 do 23:00. Pokladny se otevírají vždy hodinu před začátkem prvního promítání, tedy v 9:00. Vstupenky si můžete zakoupit přímo na pokladně kina nebo online prostřednictvím webových stránek. Kino Ferrari je vybaveno moderní projekční a zvukovou technikou, která zaručuje prvotřídní filmový zážitek. Sály jsou klimatizované a pohodlné, s dostatkem prostoru pro nohy. V nabídce kina najdete širokou škálu filmů, od hollywoodských blockbusterů po nezávislé a artové snímky. Kino Ferrari pravidelně pořádá také filmové festivaly, předpremiéry a další doprovodné akce.

Ferrari kino dnes

Kino Ferrari, známé také jako Ferrari kino, je pojem, který v srdcích mnoha filmových fanoušků vyvolává nostalgii. Toto legendární kino, které se nacházelo v samém srdci Prahy, bylo po desetiletí synonymem pro kvalitní filmovou zábavu. Jeho historie sahá až do první poloviny 20. století, kdy se stalo oblíbeným místem pro promítání tehdejších filmových novinek.

Dnes už bohužel Kino Ferrari v Praze nenajdete. Jeho brány se naposledy zavřely před několika lety a budova prošla rekonstrukcí. I když je nám líto, že už si nemůžeme vychutnat filmový zážitek v jeho unikátním prostředí, vzpomínky na toto ikonické kino žijí dál.

Pokud hledáte aktuální program kin v Praze, doporučujeme navštívit webové stránky kin, jako je Cinema City, CineStar, Bio Oko nebo Lucerna. Tato kina nabízejí širokou škálu filmů pro všechny věkové kategorie a chutě.

Publikováno: 24. 06. 2024