Kino Čelákovice zve na filmové lahůdky

Historie kina

Čelákovice, malebné město na Labi, se pyšní bohatou kulturní historií, jejíž nedílnou součástí je i tradice filmového promítání. První filmová představení se v Čelákovicích konala již ve dvacátých letech minulého století, kdy se filmy promítaly v provizorních podmínkách, například v hostincích či sálech. Rostoucí popularita filmového umění si však žádala důstojnější prostory.

Zlomovým momentem se stal rok 1932, kdy bylo v Čelákovicích slavnostně otevřeno Kino Čelákovice. Tato moderní budova, postavená v tehdy populárním funkcionalistickém stylu, se stala centrem kulturního dění ve městě. Kino Čelákovice si rychle získalo oblibu diváků a promítalo se zde široká škála filmů, od hollywoodských trháků po československé filmy.

Poválečné období přineslo znárodnění kina a jeho přejmenování na Kino Mír. Navzdory politickým změnám si kino v Čelákovicích udrželo svou popularitu a nadále plnilo důležitou kulturní a společenskou funkci. V šedesátých letech prošlo kino rekonstrukcí, která mu vdechla modernější vzhled.

Po roce 1989 se Kino Mír vrátilo ke svému původnímu názvu Kino Čelákovice a prošlo další modernizací. Dnes je Kino Čelákovice moderním kinem s digitální projekcí a kvalitním ozvučením, které nabízí divákům široký výběr filmů a kulturních akcí.

Současnost a program

Kino Čelákovice, často označované jako kino v Čelákovicích, je oblíbeným místem setkávání obyvatel města i jeho okolí. Kino prošlo v posledních letech rekonstrukcí, díky níž se může pochlubit moderním vybavením a komfortním hledištěm. Diváci se tak mohou těšit na kvalitní filmový zážitek s perfektním zvukem a obrazem.

Program kina je pestrý a uspokojí širokou škálu diváků. Pravidelně se promítají filmové novinky všech žánrů, od akčních trháků přes romantické komedie až po napínavé thrillery. Kino nezapomíná ani na dětské diváky, pro které jsou připraveny pravidelné projekce animovaných filmů a pohádek. Kromě klasických filmových představení nabízí kino Čelákovice i další kulturní akce, jako jsou divadelní představení, koncerty a besedy.

Kino Čelákovice si klade za cíl být místem, kde se setkávají lidé všech generací a zájmů. Díky svému bohatému programu a příjemnému prostředí se mu to daří a kino se tak stalo nedílnou součástí kulturního dění v Čelákovicích.

Filmové premiéry

Kino Čelákovice a kino v Čelákovicích, to je synonymum pro kvalitní filmovou zábavu pro všechny věkové kategorie. Každý týden se promítají nejnovější filmové hity z Hollywoodu i nezávislé evropské produkce. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny animované pohádky a dobrodružné filmy, které pobaví malé i velké diváky. Fanoušci artových filmů si přijdou na své při projekcích festivalových snímků a filmových klasik. Kino Čelákovice pravidelně pořádá filmové festivaly, tematické projekce a besedy s tvůrci. Sledujte program kina a nenechte si ujít filmové premiéry a další doprovodné akce. Kino v Čelákovicích je místem, kde se setkávají milovníci filmového umění a kde si každý najde film podle svého gusta.

Festivaly a speciální projekce

Kino Čelákovice je hrdé na to, že může svým divákům kromě běžné programové nabídky nabídnout i pestrou škálu filmových festivalů a speciálních projekcí. Tyto akce přinášejí do Čelákovic svěží vítr filmového světa a dávají divákům možnost poznat filmy, které by jinak neměli šanci vidět na velkém plátně.

Kino se pravidelně účastní festivalů jako je Febiofest, Jeden svět nebo Zlín Film Festival, a promítá tak výběr toho nejlepšího z české i světové kinematografie. Kromě festivalů kino pořádá i vlastní tematické projekce, často doplněné o besedy s tvůrci, filmové kritiky nebo odborníky na danou problematiku.

Kino v Čelákovicích se tak stává místem setkávání filmových nadšenců a místem, kde se filmy stávají víc než jen zábavou. Díky festivalům a speciálním projekcím se kino otevírá novým myšlenkám, kulturám a perspektivám a přispívá k obohacení kulturního života v Čelákovicích.

Dětské představení

Kino Čelákovice si pro své nejmenší diváky připravuje pravidelně promítání pohádek a filmů pro děti. Kino v Čelákovicích tak nabízí program pro celou rodinu. Dětská představení jsou oblíbená pro svou hravou atmosféru a promítání filmů, které baví malé i velké. Kino myslí i na ty nejmenší a promítá pohádky pro děti od 2 let. Pro starší děti jsou v nabídce filmové novinky i klasické pohádky.

Kino Čelákovice pravidelně aktualizuje svůj program, proto sledujte webové stránky kina nebo facebookové stránky, kde najdete aktuální informace o dětských představeních. Vstupenky na dětská představení je možné zakoupit online nebo přímo na pokladně kina.

Přijďte si s dětmi užít zábavu do kina Čelákovice!

Kavárna a občerstvení

V kině Čelákovice si můžete před filmem, během přestávky nebo i po něm vychutnat šálek lahodné kávy nebo čaje. Nabízíme široký výběr teplých i studených nápojů, od klasické kávy a espressa po ovocné limonády a domácí ledové čaje. Pro ty, kteří si chtějí dopřát něco malého k zakousnutí, máme připravené slané i sladké občerstvení. Vybrat si můžete z chipsů, popcornu, tyčinek, sušenek, čokolád a dalších pochutin. V letních měsících je v provozu také venkovní zahrádka, kde si můžete vychutnat svůj nápoj nebo občerstvení na čerstvém vzduchu. Kino v Čelákovicích se tak stává ideálním místem pro příjemně strávený čas s přáteli nebo rodinou.

Vstupenky a rezervace

V Čelákovicích máme to štěstí, že se u nás nachází hned několik kin, kde si můžete užít nejnovější filmové trháky i klasiky. Pro nákup vstupenek do kina v Čelákovicích máte několik možností. Můžete se vydat přímo do pokladny kina, kde vám ochotný personál poradí s výběrem filmu a místa. Pokud si chcete být jisti, že na vás zbydou lístky, zvláště na premiéry nebo populární filmy, doporučujeme využít online rezervační systém. Ten většinou najdete přímo na webových stránkách daného kina. Rezervace vstupenek je zpravidla možná i telefonicky. Nezapomeňte si ověřit otevírací dobu pokladny a rezervačního systému, abyste se vyhnuli případným komplikacím. Některá kina v Čelákovicích nabízejí i možnost zakoupení dárkových poukazů, které potěší každého filmového nadšence. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, přejeme vám příjemný filmový zážitek v kinech v Čelákovicích.

Dostupnost a parkování

Kino Čelákovice se nachází přímo v centru města na adrese Náměstí 5. května, takže je snadno dostupné pěšky pro obyvatele a návštěvníky centra. Pro ty, kteří přijíždějí autem, je k dispozici několik možností parkování. Přímo před kinem se nachází několik parkovacích míst, ale jejich počet je omezený, a proto je dobré dorazit s dostatečným předstihem, zvláště ve večerních hodinách a o víkendech. Další možností je parkování na nedalekém Masarykově náměstí, kde je k dispozici větší parkoviště. Toto parkoviště je placené, ale ceny jsou rozumné. Pro návštěvníky, kteří přijíždějí vlakem, je kino vzdálené jen pár minut chůze od vlakového nádraží Čelákovice. Autobusová zastávka "Čelákovice, náměstí" se nachází přímo před kinem, takže je kino dobře dostupné i pro ty, kteří využívají městskou hromadnou dopravu.

Kontakt a sociální sítě

Máte otázky ohľadom programu, rezervácie lístkov alebo chcete zorganizovať špeciálnu projekciu? Neváhajte nás kontaktovať! Kino Čelákovice vám rado zodpovie všetky vaše otázky. Nájdete nás priamo v centre mesta, pár krokov od Masarykovho námestia. Radi vás privítame v našich priestoroch, kde vám poskytneme všetky potrebné informácie. Pre aktuálne informácie o premiérach, akciách a zmenách v programe sledujte naše sociálne siete. Na Facebooku pravidelne zverejňujeme novinky, fotografie a videá z našich premiér a akcií. Zapojte sa do diskusie, zdieľajte svoje názory a tipy na filmy s ostatnými filmovými nadšencami. Nájdete nás aj na Instagrame, kde zdieľame tie najzaujímavejšie momenty z kina v Čelákoviciach. Sledujte nás a nenechajte si ujsť žiadnu filmovú lahôdku!

Kino Čelákovice: Tip na výlet

Hledáte tip na příjemně strávený den s rodinou nebo přáteli? Co takhle spojit kulturní zážitek s procházkou malebným městem? Kino Čelákovice nabízí obojí! Nachází se přímo v srdci Čelákovic, jen pár kroků od náměstí s historickou radnicí a kostelem. Kino v Čelákovicích vás překvapí moderním interiérem a příjemnou atmosférou. Na své si přijdou milovníci filmových novinek i klasiky, promítají se zde české i zahraniční filmy, a to ve 2D i 3D formátu. Pro nejmenší diváky je připraven bohatý program pohádek a animovaných filmů. Kino Čelákovice pořádá také pravidelné filmové festivaly a tematické projekce. Po filmu se můžete projít historickým centrem Čelákovic, navštívit některou z místních restaurací nebo si užít procházku podél řeky Jizery. Kino Čelákovice je ideálním místem pro strávení příjemného odpoledne nebo večera.

Publikováno: 23. 06. 2024