Jakub Štáfek: Filmy a Pořady, Které Musíte Vidět

Průlomové Ulice

Jakub Štáfek se nesmazatelně zapsal do srdcí českých diváků rolí Matěje Jordána v nekonečném seriálu Ulice. Jeho postava prošla během let neuvěřitelnou proměnou – od rebelujícího puberťáka po zodpovědného mladého muže. Právě Ulice mu otevřely dveře do světa filmu a televize a umožnily mu ukázat svůj talent naplno. Jeho charisma a herecký um mu vynesly další role v seriálech jako Vyprávěj, Svatby v Benátkách nebo Specialisté.

Štáfkova filmografie se neomezuje pouze na televizní obrazovky. Zahrál si také v divácky úspěšných filmech, jako jsou například Rafťáci, kde ztvárnil roli instruktora Adama, nebo v komedii V peřině. Jeho role se liší žánrem i charakterem postav, což svědčí o jeho všestrannosti a schopnosti zaujmout široké spektrum diváků.

Komediální talent v Rafťácích

Jakub Štáfek, pro mnohé známý spíše jako rapper Marpo, se v posledních letech etabloval jako všestranný talent s nepopiratelným komediálním nadáním. Ačkoliv ho diváci znají především z drsnějších rolí v seriálech jako je "Vyšehrad" nebo "Svět pod hlavou", jeho role ve filmu "Raftáci" z roku 2019 ukázala, že si s přehledem poradí i s humorem.

Jeho postava instruktora Adama, který se snaží zkrotit bandu nesourodých raftařů, je plná vtipných hlášek a situací. Štáfkovi se daří s lehkostí balancovat mezi rolí drsňáka a smolaře, čímž si získává sympatie diváků. Jeho komediální timing a mimika jsou v tomto filmu bezchybné a dokazují, že by se v budoucnu mohl s klidem věnovat i komediálnímu žánru naplno.

"Raftáci" tak ukazují, že Jakub Štáfek není jen drsným rapperem a akčním hrdinou, ale i talentovaným komikem s velkým potenciálem. Zda se mu v budoucnu bude věnovat více, ukáže čas. Jeho fanoušci by mu to ale jistě přáli.

Akční hrdina v Kobře 11

Jakub Štáfek se nesmazatelně zapsal do srdcí českých diváků jakožto představitel drsného policisty Petra Seidla v seriálu „Policie Modrava“. Jeho akční role se ale neomezují jen na šumavské lesy. V německém seriálu „Kobra 11“ si zahrál roli Marka, postavy s českými kořeny, která se zaplete do nebezpečné hry. Jeho postava vnese do děje svěží vítr a napětí, když se ocitne tváří v tvář drsnému světu zločinu na německých dálnicích. Štáfkovo charisma a fyzická zdatnost z něj dělají ideálního akčního hrdinu, který si dokáže poradit i v těch nejnáročnějších situacích. Jeho role v „Kobře 11“ tak jen potvrzuje jeho všestrannost a schopnost zaujmout diváky i za hranicemi České republiky.

Romantika ve Vlastnících

Jakub Štáfek, známý spíše akčními rolemi a komediemi, nás v komedii Vlastníci z roku 2019 příliš romantiky neukazuje. Jeho postava, mladý a ambiciózní Marek, řeší spíše developerské plány a mocenské boje v rámci společenství vlastníků. Romantická linka ve filmu prakticky absentuje, což ale není na škodu. Film se soustředí na absurditu a humor v mezilidských vztazích a fungování společenství vlastníků, a v tomto ohledu exceluje.

I když ve Vlastnících romantiku nenajdeme, Štáfekův talent a charisma z plátna či obrazovky dýchá i v této roli. Jeho postava Marka, ač ne romantická, je uvěřitelná a lidská, s vlastními ambicemi a slabostmi.

Pro fanoušky Jakuba Štáfka, kteří by ho rádi viděli v romantičtější poloze, existuje celá řada jiných filmů a seriálů. Za zmínku stojí například pohádka Princezna a půl království, kde ztvárnil prince, nebo seriál Vyprávěj, kde se objevil v roli mladého a zamilovaného Petra.

Historická dramata

Jakub Štáfek si za svou kariéru zahrál v různých žánrech, ale historická dramata mu evidentně sedí. Jeho charisma a fyzická zdatnost z něj dělají ideálního představitele statečných rytířů a bojovníků minulosti.

Jedním z jeho nejznámějších počinů v tomto žánru je bezesporu role Jana Žižky ve filmu Jan Žižka. Štáfek pro roli podstoupil náročný trénink a dokázal ztvárnit legendárního husitského hejtmana s patřičnou vervou a odhodláním. Film se setkal s velkým ohlasem u diváků i kritiky a potvrdil Štáfkovy herecké kvality i v náročných historických rolích.

Kromě Jana Žižky se Štáfek objevil i v dalších historických projektech, například v seriálu Knightfall, kde si zahrál po boku Marka Hamilla. Jeho role sice nebyla tak rozsáhlá jako v případě Jana Žižky, ale i tak dokázal zaujmout a potvrdit svůj talent.

Je zřejmé, že historická dramata Jakubu Štáfkovi svědčí a otevírají mu dveře k mezinárodním projektům. Jeho fanoušci se tak můžou těšit na další historické postavy, které jim tento talentovaný herec v budoucnu ztvární.

Mezinárodní produkce

Jakub Štáfek si za svou kariéru stihl zahrát nejen v českých, ale i v několika mezinárodních produkcích. Jeho talent a charisma mu otevřely dveře do světa filmu a televize i za hranicemi České republiky.

Mezi jeho nejvýznamnější zahraniční projekty patří bezesporu historický seriál Knightfall, kde si zahrál po boku hvězd jako Tom Cullen a Mark Hamill. Štáfkovo ztvárnění postavy Roda z Oxfordu mu přineslo uznání i od zahraničních kritiků a fanoušků. Jeho charisma a herecký talent mu pomohly k věrohodnému ztvárnění postavy rytíře, který se musí potýkat s intrikami a bojem o moc.

Kromě seriálu Knightfall se Jakub Štáfek objevil i v dalších mezinárodních projektech. Jeho filmografie zahrnuje například akční thriller Gun Shy s Antoniem Banderasem v hlavní roli, kde si zahrál vedlejší roli.

Účast Jakuba Štáfka v mezinárodních produkcích svědčí o jeho talentu a rostoucí popularitě i za hranicemi České republiky. Jeho charisma, herecký talent a profesionalita mu otevírají dveře k zajímavým rolím a spoluprací se světovými tvůrci. Fanoušci se tak můžou těšit na další zahraniční projekty, ve kterých se Jakub Štáfek v budoucnu objeví.

Dabingové role

Jakub Štáfek se nevěnuje jen herectví před kamerou, ale propůjčuje svůj hlas také postavám ve filmu a televizi. Jeho výrazný hlas je slyšet v řadě známých snímků a seriálů, kde vdechuje život animovaným i hraným postavám.

Mezi jeho nejznámější dabingové role patří bezesporu postava Wolverina v podání Hugha Jackmana ve filmové sérii X-Men. Štáfkovo drsné a charismatické podání se stalo pro českého diváka neoddělitelnou součástí této kultovní postavy.

Svůj hlas propůjčil také postavě Star-Lorda, kterého ve filmové sérii Strážci Galaxie ztvárnil Chris Pratt. Jeho humorné a energické podání skvěle vystihuje charakter této postavy.

Kromě těchto dvou ikonických rolí daboval Jakub Štáfek i v dalších filmech a seriálech, jako například Thor, Avengers, Sherlock Holmes, Hra o trůny a mnoho dalších. Jeho dabingové mistrovství mu vyneslo uznání od diváků i kritiků a zařadilo ho mezi nejobsazovanější české dabéry.

Nadcházející projekty

Jakub Štáfek je v současnosti jedním z nejvytíženějších českých herců a jeho hvězda stále stoupá. Fanoušci se tak právem ptají, na jaké další projekty se mohou těšit. I když je Štáfek známý svou mlčenlivostí ohledně budoucích plánů, pár informací už se ven dostalo.

Určitě víme, že se vrátí v připravované druhé řadě seriálu Případ Roubal. Kdy a na jaké platformě se seriál objeví, je zatím nejasné. Dále se spekuluje o jeho účasti v chystaném historickém filmu od režiséra Petra Jákla. Jméno filmu ani datum premiéry zatím nebyly oficiálně potvrzeny.

Kromě herectví se Štáfek věnuje i produkci. Jeho společnost JB Production chystá několik vlastních projektů, o kterých je ale zatím známo jen velmi málo. Můžeme se ale domnívat, že půjde o akční a kriminální žánry, kterým se Štáfek věnuje nejraději.

Je tedy zřejmé, že Jakub Štáfek rozhodně nezahálí a v blízké budoucnosti se můžeme těšit na další filmy a seriály s jeho účastí. Fanoušci si tak přijdou na své a nezbývá než s napětím sledovat, čím nás Jakub Štáfek v budoucnu překvapí.

Publikováno: 22. 06. 2024