Hvězdy seriálu Policie Chicago: Kdo je kdo?

Hlavní hvězdy Policie Chicago

Seriál _Policie Chicago_ se pyšní talentovaným obsazením, které ztvárňuje oddané členy chicagské policie. V čele stojí Jason Beghe jako seržant Hank Voight, tvrďák s nekonvenčními metodami. Jeho pravou rukou je detektiv Jay Halstead, kterého hraje Jesse Lee Soffer. Halstead je bývalý člen námořnictva s pevnými morálními zásadami.

Mezi další klíčové postavy patří detektiv Adam Ruzek v podání Patricka Johna Fluegera, detektiv Kevin Atwater, kterého ztvárňuje LaRoyce Hawkins, a důstojník Kim Burgess, kterou hraje Marina Squerciati. Každá postava přináší do seriálu jedinečnou dynamiku a jejich osobní i profesní životy se prolínají v napínavých a často nebezpečných případech.

Jason Beghe jako Hank Voight

Jason Beghe je klíčovou postavou seriálu Policie Chicago už od jeho začátku. Ztvárňuje drsného, ale spravedlivého seržanta Hanka Voighta, šéfa jednotky zvláštních činností. Voight je známý svým nekompromisním přístupem k boji proti zločinu v Chicagu, často se pohybuje na hraně zákona a jeho metody jsou někdy kontroverzní.

Beghe dokázal vtisnout Voightovi charisma a lidskost, i přes jeho temnou minulost a brutální metody. Diváci si ho oblíbili pro jeho oddanost svému týmu a smysl pro spravedlnost, i když je často vykládána po svém.

Před Policií Chicago se Beghe objevil v řadě filmů a seriálů, například Thelma a Louise, Melrose Place nebo Californication. Jeho role Hanka Voighta mu ale přinesla největší slávu a uznání.

Zajímavostí je, že Beghe se s myšlenkou hrát drsného policistu ztotožňuje i v osobním životě. Je zastáncem tvrdých trestů a otevřeně kritizuje policejní brutalitu.

Jesse Lee Soffer jako Jay Halstead

Jesse Lee Soffer se stal známým díky roli detektiva Jaye Halsteada v seriálu Policie Chicago. Jeho postava je drsným, ale spravedlivým detektivem, který se nebojí riskovat svůj život pro ochranu ostatních. Soffer se narodil 23. dubna 1984 v Ossiningu, New Yorku. Jeho herecká kariéra začala už v útlém věku, kdy se objevil v reklamách a menších rolích v televizi.

V roce 1993 si zahrál ve filmu "Matka v ohrožení" po boku herečky Holly Hunter. Později se objevil v seriálech "Guiding Light" a "As the World Turns", kde si zahrál postavu Willa Munsona. Tato role mu vynesla tři nominace na cenu Emmy v kategorii "Nejlepší mladý herec v dramatickém seriálu".

Do seriálu Policie Chicago nastoupil v roce 2014 a rychle se stal oblíbeným u diváků. Jeho chemie s kolegyní Tracy Spiridakos, která hraje detektivku Hailey Upton, je na obrazovce nepopiratelná. Jejich postavy se vzaly v 9. sérii, ale jejich štěstí netrvalo dlouho. Soffer se rozhodl seriál opustit v roce 2022, v desáté sérii. Jeho odchod ze seriálu zarmoutil mnoho fanoušků, ale herec slíbil, že se k natáčení vrátí v budoucnu, a to v roli režiséra.

Marina Squerciati jako Kim Burgess

Marina Squerciati je americká herečka, která se narodila 30. dubna 1984. Proslavila se rolí Kim Burgessové v seriálu Policie Chicago. Kim je v seriálu sebevědomá a odhodlaná policistka, která se vypracovala z hlídkové služby až k jednotce pro tajné operace. Marina Squerciati skvěle ztvárnila proměnu své postavy z nezkušené policistky v ostřílenou veteránku. Její herecký výkon je plný emocí a autenticity, díky čemuž si Kim Burgessová získala srdce diváků po celém světě. Před seriálem Policie Chicago se Marina Squerciati objevila v menších rolích v seriálech jako Drzá Jordan, Dobrá manželka nebo Gossip Girl. Její talent a charisma jí vynesly uznání kritiky i diváků a za roli Kim Burgessové si vysloužila nominaci na cenu Imagen Award.

Patrick John Flueger jako Adam Ruzek

Patrick John Flueger je americký herec, který se narodil 10. prosince 1983 v Red Wing, Minnesota. Proslavil se rolí Adama Ruzeka v seriálu Policie Chicago. Flueger se k seriálu připojil v roce 2014 v první epizodě třetí série a od té doby je jeho nedílnou součástí. Jeho postava, Adam Ruzek, je houževnatý a oddaný policista, který se nebojí jít do akce. Ruzek má ale i svou temnou stránku a často se potýká s vnitřními démony. Fluegerovo přesvědčivé ztvárnění postavy mu vyneslo uznání kritiků i fanoušků.

Před seriálem Policie Chicago se Flueger objevil v řadě dalších televizních seriálů a filmů. Mezi jeho nejznámější role patří Chuck v seriálu The 4400 a Sean Farrell ve filmu Bratrstvo neohrožených. Flueger se narodil do rodiny s uměleckými sklony a herectví se věnuje od dětství. Jeho talent a charisma z něj dělají jednoho z nejvýraznějších herců současnosti.

LaRoyce Hawkins jako Kevin Atwater

LaRoyce Hawkins zaručeně není neznámou tváří pro fanoušky kriminálních seriálů. V seriálu Policie Chicago ztvárňuje postupu strážníka, později detektiva Kevina Atwatera. Jeho postava je oblíbená pro svou čestnost, oddanost práci a snahu chránit komunitu, ve které vyrostl. Atwater se často ocitá v situacích, kdy se musí vypořádat s těžkými morálními dilematy, a to jak v práci, tak i v osobním životě.

Hawkins se narodil 4. května 1988 v Harvey, Illinois, jen kousek od Chicaga, kde se seriál natáčí. Než se vrhnul na herectví, získal stipendium na Illinois State University, kde studoval herectví. Ještě během studií se začal objevovat v menších rolích v televizi i ve filmu. Zlom v jeho kariéře nastal v roce 2012, kdy získal roli ve filmu "The Express" po boku Denzela Washingtona.

Do seriálu Policie Chicago nastoupil hned v první sérii v roce 2013 a od té doby se stal jeho nedílnou součástí. Jeho herecký výkon mu vynesl uznání kritiků i přízeň diváků. Hawkins se aktivně zapojuje do dění v Chicagu a podporuje organizace zaměřené na mládež a boj proti násilí.

Amy Morton jako Trudy Platt

Amy Morton je herečka, která si v seriálu Policie Chicago získala srdce diváků jako seržantka Trudy Platt. Trudy je rázná a nekompromisní policistka, která má pod palcem dění na policejní stanici. I když se může zdát drsná, pod tvrdou slupkou se skrývá srdce ze zlata a o své kolegy se vždy postará.

Amy Morton se narodila a vyrůstala v USA. Její herecká kariéra je bohatá a zahrnuje role v divadle, filmu i televizi. Je držitelkou ceny Tony a třikrát byla nominována na cenu Emmy. Do seriálu Policie Chicago vstoupila v roce 2014 a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších postav.

Její herecký výkon dodává postavě Trudy Platt hloubku a uvěřitelnost. Diváci oceňují její smysl pro humor, ale i lidskost, kterou do role vnáší. Amy Morton je bezesporu jednou z hlavních tváří seriálu Policie Chicago a její postava Trudy Platt je nedílnou součástí jeho úspěchu.

Tracy Spiridakos jako Hailey Upton

Tracy Spiridakos je kanadská herečka, která v seriálu Policie Chicago ztvárňuje detektivku Hailey Uptonovou. Do seriálu vstoupila ve čtvrté sérii jako tajná agentka a rychle si získala oblibu diváků i kolegů. Její postava je známá svou houževnatostí, inteligencí a někdy i nekonvenčními metodami.

Před Policií Chicago se Spiridakos objevila v několika dalších seriálech, například Supernatural, Being Human nebo Revolution. Její herecký talent a charisma z ní dělají jednu z nejvýraznějších postav současné televizní tvorby.

Fanoušci oceňují její chemii s kolegou Jessem Lee Sofferem, který hraje Jaye Halsteada. Jejich postavy tvoří v seriálu oblíbený pár "Upstead" a jejich vztah je plný napětí, humoru i romantiky.

Nové tváře v seriálu

V historii seriálu Policie Chicago jsme byli svědky příchodů a odchodů mnohých postav. Některé z nich si získaly naše srdce a jejich odchody byly těžké, zatímco jiné nám možná ani nechyběly. V posledních řadách se tvůrci seriálu rozhodli vnést do děje svěží vítr a představili nám několik nových tváří.

Jednou z nich je důrazná, ale spravedlivá detektiv Hailey Upton, kterou si zahrála Tracy Spiridakos. Hailey se do Chicaga přestěhovala z New Yorku a rychle se stala platnou posilou jednotky. Její přímočarý přístup a odhodlání řešit zločin za každou cenu z ní dělají nekompromisní policistku.

Další novou postavou je charismatický důstojník Vanessa Rojas v podání Lisseth Chavez. Vanessa vyrostla v chicagských ulicích a má dar chápat mentalitu zločinců. Její znalost prostředí a pouliční chytrost z ní dělají cenný přínos pro tým.

Příchod těchto dvou silných ženských postav do světa mužského policejního oddělení přinesl do seriálu novou dynamiku a slibuje napínavé momenty i do budoucna. Jak se nové postavy vypořádají s náročnými případy a jak zapadnou do zavedeného kolektivu? To se teprve dozvíme v dalších epizodách.

Odchody z Chicaga P.D.

Seriál Policie Chicago si za 10 let vysílání získal miliony fanoušků po celém světě. Sledujeme v něm napínavé případy a osudy policistů z chicagské jednotky. Bohužel, jak už to u seriálů bývá, ne všechny postavy s námi vydrží až do konce. Některé odešly z vlastního rozhodnutí, jiné kvůli dějovým zvratům. Vzpomeňme na ty nejvýraznější odchody, které zamávaly s jednotkou i s námi, diváky.

Jedním z nejemotivnějších odchodů byl odchod detektiva Jaye Halsteada, kterého ztvárnil Jesse Lee Soffer. Jeho postava byla od začátku seriálu stěžejní a jeho odchod v 10. sérii zanechal v mnoha fanoušcích smutek. Důvodem odchodu herce byly osobní důvody. Další výraznou postavou, která opustila seriál, byla detektiv Erin Lindsay v podání herečky Sophie Bush. Její odchod ve 4. sérii byl pro diváky šokující a dodnes se o něm spekuluje. Herečka se k důvodům nikdy konkrétně nevyjádřila, ale naznačila, že šlo o toxické prostředí na place.

Budoucnost hereckého obsazení

Budoucnost seriálu Policie Chicago a jeho hereckého obsazení je téma, které zajímá nejednoho fanouška. Seriál si za dobu svého trvání vybudoval silnou fanouškovskou základnu, která s napětím sleduje osudy svých oblíbených postav. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouho běžící seriál, je přirozené, že se v průběhu času mění i jeho herecké obsazení. Některé postavy odcházejí, jiné se naopak objevují.

V posledních letech jsme byli svědky odchodu několika klíčových postav. Tyto odchody samozřejmě vyvolaly mezi fanoušky řadu otázek ohledně budoucnosti seriálu. Tvůrci seriálu ale ujišťují, že mají i nadále plány s Policií Chicago a že se diváci můžou těšit na nové příběhy a postavy.

Je pravděpodobné, že se v budoucnu setkáme s novými tvářemi. Zároveň je ale důležité si uvědomit, že síla Policie Chicago netkví jen v jednotlivých postavách, ale především v dynamice celého týmu a v napínavých příbězích, které diváky drží u obrazovek.

Publikováno: 22. 06. 2024