Co dávají v kině ve Svitavách? Mrkněte na program!

Aktuální program kina Svitavy

Kino Svitavy, váš oblíbený kinosál, si pro vás i tento týden připravilo pestrou nabídku filmových zážitků. Ať už jste fanoušky komedie, napětí, romantiky nebo animovaných filmů pro celou rodinu, v programu kina Svitavy si zaručeně vyberete. Pro milovníky českých filmů je tento týden připravena projekce nového snímku oceňovaného režiséra, zatímco fanoušci hollywoodské produkce se mohou těšit na nejnovější akční trhák. Pro nejmenší diváky je na programu oblíbená pohádka, která je zaručeně pobaví. Kompletní program kina ve Svitavách včetně časů projekcí a cen vstupenek najdete na webových stránkách kina nebo na plakátech v prostorách kina. Nezapomeňte sledovat i facebookové stránky kina Svitavy, kde se dozvíte o všech novinkách a speciálních akcích. Těšíme se na vaši návštěvu!

Filmové novinky a premiéry

Kino Svitavy a program kina ve Svitavách slibují nabitý měsíc plný filmových novinek a premiér. Fanoušci akčních filmů se můžou těšit na adrenalinovou jízdu v novém pokračování Mission: Impossible, kde Tom Cruise opět předvede své kaskadérské kousky. Pro romantické duše je připravena česká komedie s hvězdným obsazením, která slibuje spoustu smíchu a dojemných momentů. Dokumentární filmy zastupuje snímek o životě slavného hudebníka, který mapuje jeho cestu ke slávě i osobní pády. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, a to díky animované pohádce plné fantazie a dobrodružství. Program kina ve Svitavách je pestrý a uspokojí i ty nejnáročnější filmové fanoušky. Nezapomeňte sledovat webové stránky kina Svitavy a facebookový profil, kde najdete aktuální program kina ve Svitavách, včetně detailních informací o filmech, časech promítání a vstupenkách.

Festivaly a filmové přehlídky

Kino Svitavy je hrdé na to, že je dějištěm mnoha filmových festivalů a přehlídek, které do města přinášejí to nejlepší z české i světové kinematografie. Během roku se diváci mohou těšit na pestrou škálu žánrů a témat, od filmových novinek po klasické snímky, od artových děl po populární blockbustery.

Jedním z nejoblíbenějších festivalů je Filmový festival Svitavy, který se koná každoročně na jaře. Festival nabízí výběr nejnovějších českých a zahraničních filmů, dokumentů a animovaných snímků. Součástí festivalu jsou také besedy s tvůrci, workshopy a doprovodný program.

Kino Svitavy je také pravidelným hostitelem filmových přehlídek, které se zaměřují na specifická témata nebo regiony. Například přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech, přehlídka filmů z Latinské Ameriky nebo přehlídka filmů pro děti a mládež.

Pro milovníky klasických filmů kino pořádá pravidelné projekce v rámci cyklu Filmové legendy. Diváci se tak mohou na velkém plátně znovu podívat na slavné filmy, které se zapsaly do historie kinematografie.

Kromě festivalů a přehlídek kino Svitavy nabízí také pravidelné projekce nejnovějších filmů, a to jak v českém, tak i v originálním znění s titulky.

Aktuální program kina Svitavy a informace o chystaných festivalech a přehlídkách naleznete na webových stránkách kina nebo na sociálních sítích.

Dětské představení a pohádky

Kino Svitavy si pro své nejmenší diváky připravuje pravidelnou dávku filmových zážitků v podobě dětských představení a pohádek. Na repertoáru kina ve Svitavách nechybí nejnovější animované filmy, ale i klasické pohádky, které potěší malé i velké. Dětská představení v kině Svitavy jsou skvělou příležitostí, jak strávit příjemné odpoledne s celou rodinou. Promítání pohádek pro děti probíhají obvykle o víkendech a svátcích, v odpoledních hodinách. Informace o aktuálním programu dětských představení a pohádek v kině Svitavy naleznete na webových stránkách kina nebo v tištěném programu. Nezapomeňte sledovat i speciální akce pro děti, jako jsou filmové festivaly nebo projekce s doprovodným programem.

Speciální projekce a akce

Kino Svitavy se pyšní nejen bohatým programem běžných filmových projekcí, ale také pestrou nabídkou speciálních akcí a projekcí. Pro milovníky filmové klasiky kino pravidelně pořádá cykly filmových legend, kde se promítají ikonické snímky světové kinematografie. Pro nejmenší diváky jsou připravena speciální dětská představení, často doplněná o interaktivní program, hry a soutěže. Kino Svitavy se také aktivně zapojuje do filmových festivalů a přehlídek, ať už se jedná o festivaly zaměřené na dokumentární filmy, animovanou tvorbu nebo nezávislou filmovou scénu. V rámci těchto akcí mají diváci možnost zhlédnout snímky, které se běžně v kinech neobjevují, a setkat se s tvůrci filmů. Kino Svitavy se tak stává důležitým kulturním centrem, které propojuje milovníky filmu napříč generacemi a zájmy.

Vstupenky a rezervace online

V dnešní době internetu a chytrých telefonů je nákup vstupenek do kina snazší než kdy dříve. Už nemusíte stát frontu u pokladny kina ve Svitavách. Stačí pár kliknutí a máte vstupenky na film dle vašeho výběru zajištěné. Program kina ve Svitavách se neustále aktualizuje a na webových stránkách kina najdete vždy aktuální program promítání. Vyberte si film, datum a čas, který vám vyhovuje, a během pár minut máte vstupenky rezervované. Platbu lze provést online platební kartou nebo prostřednictvím bankovního převodu. Pokud preferujete osobní kontakt, je možné si vstupenky zarezervovat telefonicky a vyzvednout si je na pokladně kina nejpozději 30 minut před začátkem představení. Nezapomeňte, že rezervace je platná pouze po omezenou dobu, obvykle do 30 minut před začátkem filmu.

Otevírací doba a kontakt

Kino Svitavy je vám k dispozici prakticky každý den. Promítáme od pondělí do neděle, s výjimkou vybraných svátků. Konkrétní otevírací doba se může lišit v závislosti na programu, proto doporučujeme vždy zkontrolovat aktuální program kina ve Svitavách. Ten najdete na našich webových stránkách nebo přímo v pokladně kina.

Pro informace o otevírací době, rezervaci vstupenek nebo pro zodpovězení jakýchkoli dotazů ohledně programu kina ve Svitavách nás neváhejte kontaktovat. Náš přátelský personál vám rád pomůže a zodpoví veškeré vaše dotazy. Telefonicky nás zastihnete na čísle [telefonní číslo] během otevírací doby pokladny. Mimo otevírací dobu nám můžete zaslat email na adresu [emailová adresa].

Historie kina ve Svitavách

Svitavy se mohou pochlubit bohatou historií filmového promítání. První filmová představení se ve městě konala již na počátku 20. století, kdy se filmy promítaly v provizorních podmínkách, například v hostincích či sálech. Rostoucí popularita filmového umění vedla k potřebě vybudovat specializované prostory. Tak vzniklo v roce [rok založení kina] kino [název kina], které se stalo centrem kulturního dění ve Svitavách. Kino si brzy získalo oblibu mezi obyvateli a nabízelo promítání nejnovějších filmových hitů, ale i divadelních představení a koncertů. Program kina ve Svitavách byl vždy pestrý a uspokojoval široké spektrum diváků. V průběhu let prošlo kino [název kina] několika rekonstrukcemi a modernizacemi, aby drželo krok s dobou a technologickým pokrokem. Dnes je kino vybaveno moderní zvukovou a projekční technikou, která divákům zaručuje nezapomenutelný filmový zážitek. Kromě promítání filmů se kino [název kina] aktivně zapojuje do kulturního života ve městě a pořádá filmové festivaly, besedy s tvůrci, filmové kluby a další doprovodné akce. Program kina ve Svitavách je dostupný online i v tištěné podobě a nabízí přehledný program promítání, včetně anotací filmů a informací o vstupenkách.

Kino Svitavy na sociálních sítích

Nenechte si ujít novinky a zajímavosti ze světa filmu a sledujte Kino Svitavy na sociálních sítích! Na Facebooku a Instagramu pravidelně zveřejňujeme aktuální program kina ve Svitavách, upoutávky na filmové trháky i artové snímky, informace o filmových festivalech a dalších akcích. Dozvíte se o speciálních projekcích, předpremiérách a dalších filmových lahůdkách. Zároveň s námi můžete diskutovat o filmech, sdílet své dojmy a tipy na další filmové zážitky. Staňte se součástí filmové komunity v Kino Svitavy a buďte s námi v obraze!

Doprava a parkování u kina

Kino Svitavy se nachází v centru města, takže se k nám pohodlně dostanete autem i městskou hromadnou dopravou. Pokud se rozhodnete pro auto, můžete využít parkoviště přímo před kinem, které je zdarma v době promítání. Další parkovací možnosti najdete na přilehlých ulicích, ale dávejte pozor na modré zóny, kde je parkování zpoplatněno. Pro ty, kteří preferují MHD, staví před kinem autobus číslo 3 a 5. Z autobusového nádraží je to k nám příjemná procházka asi 10 minut. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, cesta do kina Svitavy vám nezabere mnoho času a vy si tak můžete nerušeně užít filmové představení. Nezapomeňte sledovat program kina ve Svitavách, ať vám neunikne žádná filmová lahůdka!

Občerstvení v kině Svitavy

Kino Svitavy dbá na to, aby si každý filmový fanoušek užil promítání naplno. Proto nabízí široký výběr občerstvení, které uspokojí malé i velké chutě. V nabídce kina nechybí klasika jako popcorn, nachos s různými dipy nebo hot dogy. Pro ty, kteří preferují sladké, je tu výběr cukrovinek, tyčinek a nanuků. Samozřejmě nechybí ani nápoje. Vybrat si můžete z nealkoholických nápojů jako jsou limonády, džusy a voda, ale i z alkoholických nápojů jako je pivo nebo víno. Občerstvení si můžete zakoupit přímo v prostorách kina před začátkem promítání nebo během přestávky. Doporučujeme vám dorazit do kina s dostatečným předstihem, abyste si stihli vybrat to pravé občerstvení a užili si film bez zbytečného spěchu.

Bezbariérový přístup a vybavení

Kino Svitavy se snaží zpřístupnit své prostory a program všem divákům bez rozdílu. Pro osoby se sníženou pohyblivostí je k dispozici bezbariérový přístup z ulice do budovy kina i do všech sálů. V hledišti jsou vyhrazena místa pro vozíčkáře a jejich doprovod. Pro osoby se sluchovým postižením nabízí Kino Svitavy program s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. Tyto projekce jsou označeny v programu kina. Pro nevidomé a slabozraké diváky kino připravuje projekce s audiopopisem. Audiopopis je doprovodný komentář, který popisuje děj filmu, mimiku herců a další důležité vizuální prvky. Informace o dostupnosti audiopopisu pro konkrétní film najdete v programu kina.

Kromě výše uvedeného vybavení a služeb se Kino Svitavy snaží vycházet vstříc i dalším specifickým potřebám svých diváků. V případě jakýchkoli dotazů nebo požadavků se neváhejte obrátit na personál kina.

Publikováno: 20. 06. 2024