České filmy 2023: Premiéry, na které se (ne)těšit

Jan Žižka

Rok 2023 sliboval pro české filmové fanoušky velkolepou podívanou s premiérou filmu Jan Žižka od režiséra Petra Jákla. Film, který se pyšní hvězdným mezinárodním obsazením v čele s Benem Fosterem v roli legendárního husitského hejtmana, sliboval epickou podívanou a nový pohled na jednu z nejvýznamnějších kapitol českých dějin. Seznam premiér českých filmů z roku 2023 tak lákal na historický velkofilm, který měl ambice oslovit i zahraniční publikum.

Ačkoliv Jan Žižka vzbudil velká očekávání a stal se jedním z nejočekávanějších českých filmů roku, jeho uvedení do kin provázely i kontroverze. Kritici i diváci byli rozděleni v názorech na historickou věrnost, akční scény a celkové vyznění filmu. Přesto Jan Žižka bezpochyby zanechal v české kinematografii roku 2023 výraznou stopu a potvrdil rostoucí ambice českých filmařů prosadit se i v žánru historického velkofilmu.

Známí neznámí

Rok 2023 slibuje pro české filmové fanoušky pestrou paletu premiér. Vedle očekávaných blockbusterů a pokračování zavedených sérií se ale na plátnech kin objeví i celá řada snímků, které by mohly snadno zapadnout. Právě tyhle „skryté poklady“ často překvapí originálním příběhem, neotřelým zpracováním nebo silným hereckým obsazením. Mezi snímky, které by neměly uniknout pozornosti, patří například komorní drama z prostředí horské vesnice, psychologický thriller s detektivní zápletkou nebo dokumentární film mapující život a dílo zapomenutého českého umělce. Právě tyto filmy, často s menším rozpočtem a bez masivní marketingové kampaně, dokazují, že česká kinematografie má stále co nabídnout a dokáže oslovit i náročné diváky. Pro filmové nadšence, kteří rádi objevují nové talenty a netradiční počiny, tak může být seznam premiér českých filmů z roku 2023 skvělým zdrojem inspirace. Stačí jen se nebát a vykročit vstříc neznámému.

BANGER.

BANGER je jedním z nejočekávanějších českých filmů roku 2023. Režisér Adam Sedlák, známý svým syrovým stylem a autentickým zobrazením pražského podsvětí, slibuje drsný a strhující příběh. Film sleduje osudy mladého rappera, který se snaží prorazit na hudební scéně. Jeho cesta za slávou je ale plná nástrah, drog a násilí. BANGER je natáčen v moderním stylu s důrazem na vizuální stránku a soundtrack plný rapu a hip hopu. V hlavních rolích se představí Adam Mišík, Eliška Křenková a Marsell Bendig. Premiéra filmu je naplánována na podzim 2023 a očekává se, že bude patřit k divácky nejúspěšnějším českým filmům roku.

PSH jak bráchové

Rok 2023 byl pro české filmy nabitý a mezi premiérami nechyběly ani snímky s tématem přátelství, které by se dalo popsat jako "PSH - Praví Skuteční Hrdinové" nebo prostě "bráchové". Filmy jako "BANGER." a "Arvéd" sice nespadají do žánru buddy movie, ale silná pouta mezi postavami, ať už kamarády z ulice nebo kolegy v magickém řemesle, evokují podobné téma. "BANGER." sleduje příběh mladého rappera, který se snaží prorazit na scénu a jeho nejlepší kamarád mu je věrným parťákem. "Arvéd" zase ukazuje, jak složité může být učednictví u staršího a zkušenějšího, ale zároveň nevyzpytatelného mága. Oba filmy se dotýkají témat věrnosti, zrady a ceny, kterou jsou někteří ochotni zaplatit za úspěch. V roce 2023 se zkrátka našlo hned několik filmů, které připomínají, že i když je život těžký, s kamarády po boku se dá zvládnout skoro všechno.

Slovo

Rok 2023 slibuje pro české filmové nadšence pestrou paletu premiér. Od historických dramat, přes komedie až po napínavé thrillery, výběr bude opravdu bohatý. Seznam premiér českých filmů z roku 2023 obsahuje snímky od zavedených režérských osobností i debutujících talentů. Diváci se můžou těšit na hvězdně obsazené bijáky i komornější příběhy s důrazem na silný scénář a herecké výkony. České filmy 2023 premiéry lákají na témata, která rezonují s aktuálním děním i nadčasové příběhy o lásce, zradě a naději. Fanoušci českého filmu se tak mají na co těšit.

Arvéd

Jedním z nejočekávanějších českých filmů roku 2023 je bezesporu historické drama Film, jehož premiéra je naplánována na podzim tohoto roku, vypráví příběh kontroverzního prvorepublikového psychoanalytika, léčitele a sexuálního mága Arvéda Bohdana Dvořáka. Režisér Vojtěch Mašek se ve filmu pokusí zmapovat život této rozporuplné osobnosti, která fascinuje i děsí zároveň. V hlavní roli se představí Michal Kern, po jehož boku se objeví celá plejáda známých českých herců, jako jsou Jana Plodková, Martin Myšička, nebo Saša Rašilov. Arvéd slibuje strhující podívanou s působivou dobovou atmosférou a silným příběhem, který jistě osloví široké publikum. Fanoušci českých filmů a historických dramat by si premiéru Arvéda rozhodně neměli nechat ujít.

Hadí plyn

Jedním z nejočekávanějších filmů roku 2023 je bezesporu "Hadí plyn". Premiéra filmu, který slibuje napínavou podívanou, je naplánována na podzim tohoto roku a už teď budí velká očekávání. Seznam premiér českých filmů z roku 2023 je nabitý a "Hadí plyn" v něm zaujímá přední příčky. Fanoušci českého filmu se můžou těšit na strhující příběh, skvělé herecké obsazení a působivou kameru. Režisér snímku si dal záležet na tom, aby "Hadí plyn" byl filmem, který diváky chytne a nepustí.

Citlivý člověk

Rok 2023 slibuje pro české filmové nadšence pestrou paletu novinek. Citlivý divák, toužící po hlubokých emocích a silných příbězích, si v nabídce premiér jistě najde své favority. Seznam českých filmů z roku 2023 láká na dramata, komedie i historické snímky, které slibují silné herecké výkony a poutavé scénáře.

Pro ty, kteří se rádi nechávají unést do světa fantazie a imaginace, je tu například nový film od zkušeného režiséra Jana Svěráka. Naopak milovníci historických dramat se mohou těšit na velkofilm z období husitských válek. České filmy 2023 premiéry nabídnou také několik adaptací literárních děl, které potěší fanoušky českých autorů.

Ať už je váš oblíbený žánr jakýkoli, v roce 2023 si na své přijde každý citlivý divák. Stačí jen sledovat premiéry a vybrat si film, který vás osloví svým příběhem a emocemi.

Nikdy neříkej nikdy

Rok 2023 slibuje pro české filmy pestrou paletu žánrů a témat. Komedie, dramata, historické filmy, pohádky – zdá se, že si na své přijde opravdu každý. Ať už jste fanoušky osvědčených režisérských jmen, nebo rádi dáváte šanci nováčkům, seznam premiér českých filmů z roku 2023 je plný lákadel.

Nikdy neříkej nikdy, že už tě český film nemá čím překvapit. Právě letošní rok by mohl být důkazem, že česká kinematografie má stále co nabídnout. Inovativní přístupy, odvážná témata a silné herecké výkony – to vše a mnohem více nás čeká v kinech. Nenechte si ujít premiéry, které vás zaručeně chytnou za srdce, rozesmějí i donutí k zamyšlení. Český film žije a má našlápnuto na skvělý rok!

Přání k narozeninám

Rok 2023 slibuje pro české filmy skutečně nabitý rok. Na seznamu premiér českých filmů z roku 2023 najdeme snímky nejrůznějších žánrů, od komedií přes dramata až po pohádky. Ať už jste fanouškem napínavých thrillerů, romantických komedií nebo historických dramat, v roce 2023 si na své přijde každý. České filmy se v posledních letech těší velké oblibě a není divu. Nabízejí originální příběhy, skvělé herecké výkony a vysokou produkční kvalitu. Přejeme jim proto do nového roku mnoho štěstí, spokojených diváků a hlavně, ať se jim podaří navázat na úspěchy předchozích let. Ať už se jedná o pokračování filmových hitů, nebo o zbrusu nové projekty, věříme, že české filmy v roce 2023 potěší a nadchnou nejednoho filmového fanouška.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Rok 2023 se nesl ve znamení návratů legend a premiér nových nadějí českého filmu. Mezi nejočekávanější události patřil bezpochyby i příchod snímku "Shoky & Morthy: Poslední velká akce". Dvojice legendárních raperů, Shoky a Morthy, se po letech vrací na filmové plátno, aby divákům nabídli explozivní koktejl humoru, akce a nostalgie. Film, jehož premiéra je naplánována na podzim 2023, slibuje strhující podívanou pro fanoušky kultovní dvojice i pro milovníky akčních komedií. Seznam premiér českých filmů z roku 2023 se tak rozrostl o další lákadlo, které nenechá nikoho chladným.

Publikováno: 22. 06. 2024