Blues Alive 2023: Legendy i nové tváře na festivalu!

Hvězdy Blues Alive 2023

Blues Alive 2023 přivítá na svých pódiích opravdové legendy i vycházející hvězdy žánru. Těšit se můžeme na americkou zpěvačku a kytaristku Shemekia Copeland, která do Šumperka přiveze svůj energický mix blues, soulu a rocku. Dalším zvučným jménem je britský kytarista a zpěvák Matt Schofield, mistr moderního blues, který oslní svou virtuozitou a hloubkou projevu. Z domácí scény se představí například slovenská bluesrocková formace The Butts s charismatickým frontmanem Štefanem "Pištou" Lengylem, nebo česká bluesová legenda Jan Spálený a ASPM. Festival nabídne i přehlídku mladých talentů v rámci mezinárodní soutěže Blues Aperitiv. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři dny plné skvělé hudby, jedinečné atmosféry a nezapomenutelných zážitků.

Legendy na podiu

Blues Alive v Šumperku, to je svátek bluesové hudby, ale taky setkání s legendami. Letos to nebude jinak. Na pódiu se představí ikony žánru, které psaly historii blues. Připravte se na nezapomenutelné koncerty a jedinečnou atmosféru. Víc už prozrazovat nebudeme, nechte se překvapit programem.

Mladá krev blues

Blues Alive v Šumperku není jen oslavou tradice, ale i platformou pro mladé talenty, které do žánru vlévají novou energii. Letošní ročník není výjimkou a program je nabitý mladými umělci, kteří dokazují, že blues má budoucnost.

Jedním z taháků je bezesporu kapela (doplň název kapely), která na scénu přináší (popiš styl kapely). Jejich energie je nakažlivá a jejich hudba vás nenechá v klidu. Dalším objevem je (doplň název kapely/umělce), kteří zaujmou (popiš styl kapely/umělce). Na festivalu se představí i zahraniční talenty, například (doplň název kapely/umělce) z (doplň zemi).

Blues Alive tak dává prostor mladým hudebníkům, aby ukázali, že blues není jen hudba minulosti, ale že žije a vyvíjí se s každou novou generací.

Workshopy a jam sessions

Blues Alive není jen o koncertech, ale i o vzdělávání a sdílení vášně pro bluesovou hudbu. Workshopy a jam sessions jsou nedílnou součástí festivalu, které nabízejí jedinečnou možnost ponořit se hlouběji do světa blues. Zkušení hudebníci a lektoři povedou workshopy zaměřené na různé aspekty bluesové hry, jako je například technika hry na kytaru, zpěv, harmonika nebo historie blues. Workshopy jsou určeny pro hudebníky všech úrovní, od začátečníků po pokročilé. Jam sessions pak poskytnou prostor pro neformální hudební setkání a improvizaci. Hudebníci si zde mohou zahrát s ostatními nadšenci, vyzkoušet si nové věci a užít si společné chvíle s hudbou. Atmosféra jam sessions je vždy přátelská a otevřená všem. Sledujte program festivalu Blues Alive, kde najdete detailní informace o workshopech a jam sessions, včetně termínů, lektorů a témat.

Doprovodný program

Kromě hlavního programu na vás čeká i bohatý doprovodný program. Zpestřete si festivalové dny návštěvou výstavy fotografií zachycujících historii Blues Alive. Pro milovníky hudby budou připraveny workshopy s renomovanými hudebníky, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti a znalosti. Naučíte se základy hry na bluesovou kytaru, foukací harmoniku nebo si vyzkoušíte zpěv s doprovodem. Pro ty, kteří si rádi poslechnou zajímavé příběhy a anekdoty ze světa blues, budou připraveny besedy s hudebníky a hudebními publicisty. Děti se můžou těšit na program plný her, soutěží a výtvarných dílen. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením, kde si budete moci pochutnat na tradičních i netradičních specialitách.

Vstupenky a předprodej

Pro všechny nadšence do blues a skvělé muziky máme dobrou zprávu! Předprodej vstupenek na Blues Alive 2023 je již v plném proudu. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru festivalu a zajistěte si své místo včas. Vstupenky jsou k dispozici v několika kategoriích, takže si vybere opravdu každý. Pro ty z vás, kteří si chtějí užít festival naplno, doporučujeme permanentky na všechny festivalové dny. Pro ty, co preferují jednodenní výlety za hudbou, jsou tu jednodenní vstupenky. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, čeká vás nezapomenutelný hudební zážitek. Sledujte oficiální webové stránky a sociální sítě festivalu, kde najdete aktuální informace o programu, vstupenkách a dalších novinkách. Nezapomeňte – Blues Alive 2023 je událost, kterou si žádný fanoušek blues nesmí nechat ujít!

Místo konání festivalu

Blues Alive 2023 se uskuteční v malebném prostředí Šumperka, města s bohatou kulturní historií. Hlavním dějištěm festivalu bude opět Šumperský dům kultury, který nabídne hned několik scén pro koncerty a doprovodný program. V jeho prostorách se můžete těšit na vystoupení světových i domácích hvězd bluesové hudby. Pro komornější koncerty a klubovou atmosféru bude připravena kavárna Atrium, která nabídne intimnější zážitek z hudby. Pro ty, kteří si chtějí užít festivalový ruch i pod otevřeným nebem, bude k dispozici venkovní scéna na nádvoří Domu kultury. Šumperk se tak na několik listopadových dní stane centrem bluesové hudby a nabídne nezapomenutelnou atmosféru plnou skvělé muziky, přátelských setkání a radosti z hudby.

Termín a otevírací doba

Festival Blues Alive se koná každý rok v listopadu a ročník 2023 nebude výjimkou. Přesné datum zahájení a ukončení festivalu, včetně denního programu a otevírací doby jednotlivých scén, budou teprve oznámeny. Sledujte oficiální webové stránky festivalu a sociální sítě, kde budou zveřejněny všechny novinky a podrobnosti o programu.

Vstupenky na festival budou k dispozici v předprodeji, a to jak na jednotlivé dny, tak i formou permanentky na celý festival. Doporučujeme zakoupit si vstupenky včas, jelikož bývá o festival velký zájem a kapacity jsou omezené.

Těšte se na neopakovatelnou atmosféru, skvělou hudbu a nezapomenutelné zážitky na festivalu Blues Alive 2023!

Ubytování a doprava

Blues Alive je srdcovka, to víme všichni. Ale srdcovka, co se netahá jenom z nostalgie! Každoročně se sjíždí do Šumperka fanoušci z celé republiky i ze zahraničí, aby si užili tu nejlepší atmosféru a skvělou muziku. Ať už se chystáte na Blues Alive poprvé, nebo jste ostřílení veteráni, mrkněte na pár tipů, jak si pobyt co nejvíc užít.

Šumperk je sice malebné město, ale ubytování během festivalu mizí rychleji než lístky na koncert Ericha Claptona. Takže žádný váhání! Pokud preferujete pohodlí hotelu, mrkněte na nabídku hotelů v Šumperku a okolí s dostatečným předstihem. Pro dobrodružnější duše je tu možnost stanování v kempu, který je hned u festivalového areálu. Ranní probuzení zpěvem ptáků (a možná i nějakého toho bluesmana) zaručeno!

A co doprava? Do Šumperka se dostanete autem, vlakem i autobusem. Pro ty, co se chystají dorazit po vlastní ose, doporučujeme zkontrolovat dopravní situaci, ať neprošvihnete první koncert. A pokud se chystáte na festival užít naplno a dopřát si i nějaké to pivko, nechte auto raději doma a využijte místní MHD nebo taxi.

0 Festivalová atmosféra

Blues Alive je víc než jen festival, je to živoucí organismus pulzující energií a vášní pro blues. Každý rok se Šumperk na pár dní promění v Mekku pro fanoušky z celého světa, kteří se sem sjíždějí nasát neopakovatelnou atmosféru. Už při prvních tónech hudby se dostaví pocit sounáležitosti, kdy tisíce duší dýchají v rytmu blues.

Letošní ročník slibuje program nabitý hvězdnými jmény i objevy světové bluesové scény. Na pódiích se vystřídají ostřílení veteráni s mladou krví, která do žánru vlévá novou energii. Ať už dáváte přednost tradičnímu elektrickému blues, nebo modernějším formám s prvky funku či soulu, na Blues Alive si zaručeně přijdete na své.

Atmosféra festivalu ale zdaleka nekončí u hudby. Všudypřítomný je i duch pohody a přátelství. V ulicích Šumperka to žije pouličními hudebníky, workshopy a jam sessions, kde se mísí zkušení muzikanti s nadšenými amatéry. Na každém rohu potkáte usměvavé tváře a poznáte nové přátele, se kterými sdílíte vášeň pro blues. Blues Alive je zkrátka zážitek, na který se nezapomíná.

1 Historie Blues Alive

Blues Alive v Šumperku je stálicí na české hudební scéně už od roku 1996. Každý rok na podzim se město stává centrem bluesové hudby, a to nejen pro Českou republiku, ale i pro fanoušky z celého světa. Letošní ročník není výjimkou. Program Blues Alive 2023 slibuje jména jako je americká zpěvačka a kytaristka Samantha Fish, britská bluesrocková legenda Ten Years After nebo americký bluesman Eric Gales. Vedle zahraničních hvězd se představí i silná česká sestava, například Jan Spálený, Luboš Andršt nebo kapela Buty. Festival ale není jen o velkých jménech. Důležitou součástí programu jsou i koncerty mladých a nadějných hudebníků, kteří se představí v rámci soutěžní přehlídky Blues Aperitiv. Blues Alive tak není jen festivalem, ale i platformou pro setkávání a sdílení lásky k bluesové hudbě napříč generacemi.

2 Partneri festivalu

Blues Alive by nebyl Blues Alive bez podpory a spolupráce s našimi úžasnými partnery. Jsou to oni, kdo nám pomáhají přinést tu nejlepší bluesovou hudbu do srdcí Šumperka. Letos bychom chtěli vyjádřit obrovské díky našim generálním partnerům, kteří s námi stojí bok po boku již několik let a jejichž podpora je pro nás neocenitelná. Samozřejmě nesmíme zapomenout na hlavní partnery festivalu, kteří nám pomáhají s propagací a logistikou. A v neposlední řadě děkujeme všem mediálním partnerům, kteří šíří bluesové povědomí do světa. Díky nim se o festivalu Blues Alive dozvídá čím dál více lidí. Věříme, že i díky našim partnerům bude ročník 2023 nezapomenutelným zážitkem pro všechny fanoušky blues.

3 Kontakt a informace

Pro veškeré informace o festivalu Blues Alive 2023, včetně programu, vstupenek a ubytování, prosím navštivte oficiální webové stránky festivalu. Zde naleznete nejaktuálnější informace o programu, interpretech, doprovodných akcích a všem, co s festivalem souvisí. V případě dotazů se neváhejte obrátit na organizátory festivalu prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách nebo na uvedené e-mailové adrese. Těšíme se na vás na Blues Alive 2023!

Publikováno: 23. 06. 2024