Anthony Mackie filmy a pořady: Kde jste ho už viděli?

Počátky kariéry

Anthony Mackie, hvězda známá pro svou roli Sama Wilsona alias Falcona ve filmové sérii Marvel Cinematic Universe, nezačal svou hereckou kariéru v nablýskaných hollywoodských studiích. Jeho cesta k filmovým trhákům vedla přes divadelní prkna a nezávislé filmové projekty.

Mackie se narodil a vyrůstal v New Orleans a jeho vášeň pro herectví se projevila už v raném věku. Po absolvování střední školy zamířil na prestižní Julliard School v New Yorku, kde zdokonaloval své herecké dovednosti po boku budoucích hvězd jako Tracie Thoms a Lee Pace. Po ukončení studií se Mackie vrhl na divadelní prkna. Jeho talent nezůstal bez povšimnutí a brzy začal sbírat ceny za své role v off-broadwayských inscenacích.

Jeho filmový debut přišel v roce 2002 s rolí Papa Doc v životopisném dramatu "8 Mile" s rapperem Eminemem v hlavní roli. I když se jednalo o menší roli, Mackie na sebe dokázal strhnout pozornost a otevřít si tak dveře do světa filmu. Následovaly další role ve filmech jako "Muž v ohni" s Denzelem Washingtonem, "Ona mě nenávidí" s Kerry Washington a "Sázka na nejistotu" s Ryanem Goslingem.

Průlom s Hříčkou osudu

Anthony Mackie, známý pro svou roli Sama Wilsona, alias Falcona, ve filmové sérii Marvel Cinematic Universe, se v posledních letech etabloval jako jeden z nejžádanějších herců v Hollywoodu. Jeho talent a charisma mu vynesly role v řadě úspěšných filmů a seriálů, ať už jde o akční thrillery jako Smrtonosná past 5 nebo sci-fi drama Příchozí. Mackieho filmografie je pestrá a zahrnuje i snímky jako Seznamte se, Bill, Gangster Squad – Lovci mafie a Vítězové a poražení.

Zlom v jeho kariéře však jednoznačně nastal s rolí Falcona v Captain America: Návrat prvního Avengera. Mackie se s touto rolí sžil natolik, že se stal nedílnou součástí MCU a objevil se v dalších filmech série, jako jsou Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, Captain America: Občanská válka, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Jeho popularita vyvrcholila v roce 2021, kdy se Mackie v seriálu Falcon a Winter Soldier konečně dočkal vlastního seriálu, ve kterém se jeho postava Falcona stala novým Captainem Americou.

Spolupráce s uznávanými režiséry

Anthony Mackie spolupracoval s mnohými uznávanými režisérmi počas svojej kariéry. Jeho filmografia zahŕňa spolupráce s významnými menami Hollywoodu. Spolupracoval s bratmi Russovcami na filmoch Captain America: Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Tieto filmy, patriace medzi najúspešnejšie blockbustery, mu priniesli celosvetové uznanie.

Ďalšou významnou spoluprácou bola s režisérom Joe Johnstonom na filme Captain America: The First Avenger. Tento film odštartoval Mackieho cestu vo svete Marvelu. Okrem akčných filmov, Mackie spolupracoval s uznávaným režisérom Neillom Blomkampom na sci-fi filme Elysium. Jeho talent ocenili aj režiséri Justin Lin (The Hurt Locker), Michael Bay (Pain & Gain) a Shawn Levy (Free Guy). Mackieho ochota pracovať s rôznymi režisérmi a v rôznych žánroch svedčí o jeho všestrannosti a talente.

Role v komiksových adaptacích

Anthony Mackie si zahrál v několika komiksových adaptacích, čímž si vysloužil uznání fanoušků po celém světě. Jeho charismatické vystupování a herecký talent mu umožnily ztvárnit jak akční hrdiny, tak i komplexní postavy s morálními dilematy.

Nejznámější je pravděpodobně jeho role Sama Wilsona, známého také jako Falcon, v Marvel Cinematic Universe. Poprvé se objevil ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera a od té doby se stal nedílnou součástí tohoto filmového světa. Jeho přátelství a spolupráce s Captainem Amerikou, později i s Winter Soldierem, patří k nejoblíbenějším aspektům marvelovských filmů. Mackie si roli zopakoval i v seriálu Falcon a Winter Soldier, kde se musel vyrovnat s dědictvím Kapitánova štítu a s vlastní identitou v roli superhrdiny.

Kromě MCU se Mackie objevil i v komiksové adaptaci filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů, kde ztvárnil Willa, Lincolnova přítele a spojence v boji proti nemrtvým.

Falcon se stává Captain America

Anthony Mackie, známý fanouškům Marvelu jako Falcon, se po boku Chrise Evanse alias Captaina Ameriky objevil v několika filmech. Poprvé se jako Sam Wilson, veterán letectva s mechanickými křídly, představil ve filmu „Captain America: Winter Soldier“. Jejich přátelství a spolupráce pokračovaly ve filmech „Avengers: Age of Ultron“, „Captain America: Civil War“, „Avengers: Infinity War“ a „Avengers: Endgame“.

V seriálu „Falcon a Winter Soldier“ na platformě Disney+ se Sam Wilson potýká s dědictvím štítu Captaina Ameriky a s těžkým rozhodnutím, zda ho přijme. Jeho cesta je plná akce, napětí a morálních dilemat. Nakonec se Sam rozhodne přijmout zodpovědnost a stává se novým Captainem Americou.

Mackieho cesta k roli Captaina Ameriky je důkazem jeho hereckého talentu a charismatu. Jeho ztvárnění Sama Wilsona je komplexní a lidské, plné emocí a síly. Fanoušci se můžou těšit na další kapitolu v příběhu Captaina Ameriky, tentokrát s Anthonym Mackiem v hlavní roli.

Dramatické výkony mimo MCU

Anthony Mackie není jen Falcon z marvelovského světa. Ukázal, že zvládá i dramatické role, a to s grácií. Za zmínku určitě stojí jeho výkon ve filmu "The Hurt Locker", kde si zahrál po boku Jeremyho Rennera. Film, který získal šest Oscarů, včetně toho za nejlepší film, představil Mackieho jako seržanta Sanborna a ukázal jeho herecký talent v plné síle. Silný výkon podal i ve filmu "Half Nelson" s Ryanem Goslingem, kde ztvárnil drogového dealera. Film se zaměřuje na komplexní témata závislosti a snahy o vykoupení. Jeho výkon v "The Banker", kde si zahrál s Samuelem L. Jacksonem, je dalším důkazem jeho herecké všestrannosti. Film vypráví skutečný příběh dvou afroamerických podnikatelů, kteří v 60. letech minulého století čelili rasové diskriminaci. Mackieho charisma a talent mu vynesly uznání kritiky i diváků. Jeho dramatické role dokazují, že je talentovaným hercem se širokým záběrem.

V pasti - thriller s napětím

Anthony Mackie, známý pro svou roli Falcona v Marvel Cinematic Universe, se v posledních letech etabloval jako mistr napětí. Jeho filmografie je plná thrillerů, které vás udrží na kraji sedačky. Od akčních filmů jako "Triple 9" a "The Banker" po sci-fi thriller "Synchronic" a temný kriminální seriál "Solos", Mackieho charisma a herecký rozsah mu umožňují ztvárnit komplexní postavy, které se potýkají s extrémními situacemi.

Jeho role v thrilleru "The Woman in the Window" po boku Amy Adams demonstruje jeho schopnost ztvárnit postavy s temným tajemstvím. Mackieho talent pro budování napětí je patrný v každém jeho thrilleru, ať už jde o honbu za zločinci, odhalování konspirace nebo boj o přežití. Jeho filmy a seriály jsou protkány psychologickým napětím, nečekanými zvraty a strhující akcí, díky čemuž si získal oblibu u fanoušků napínavých příběhů.

Seaside - režisérský debut

Anthony Mackie, známý pro svou roli Falcona ve filmové sérii Marvel Cinematic Universe, debutoval jako režisér filmem Outside the Wire. Ačkoliv se nejedná o přímočarý debut na režisérské stoličce, Outside the Wire, akční sci-fi thriller s prvky válečného filmu, mu poskytl cenné zkušenosti za kamerou. Mackie se tak zařadil po bok herců jako Ben Affleck, George Clooney nebo Clint Eastwood, kteří se úspěšně etablovali i jako režiséři.

Mackieho režijní debut byl s napětím očekáván fanoušky i kritiky. Jeho charisma a herecký talent z něj dělaly slibného kandidáta na úspěšný přechod k režii.

I když Outside the Wire nebyl jednoznačně přijat kritiky, Mackieho režijní potenciál je nepopiratelný. Jeho zkušenosti z natáčení s renomovanými režiséry, jako jsou bratři Russoové, mu jistě poskytly cenný vhled do řemesla.

Zatím není jasné, zda se Mackie plánuje režii věnovat i nadále. Jeho herecká kariéra je v plném proudu a v blízké budoucnosti ho čeká několik zajímavých projektů. Nicméně jeho první režijní počin naznačuje, že by se v budoucnu mohl stát respektovaným tvůrcem.

Nadcházející projekty

Anthony Mackie má před sebou nabitý program. Fanoušci se můžou těšit na několik filmů a seriálů, ve kterých se objeví. Jedním z nejočekávanějších projektů je bezesporu čtvrtý díl Captain America s podtitulem New World Order, kde si Mackie zopakuje roli Sama Wilsona, tentokrát už jakožto plnohodnotného Captaina Americy. Premiéra je naplánovaná na rok 2024. Kromě marvelovského světa se Mackie objeví i v akčním thrilleru The Killer's Game po boku Davea Bautisty. Datum premiéry zatím nebylo stanoveno. Na obrazovkách se Mackie objeví v druhé sérii sci-fi seriálu Twisted Metal, kde ztvární hlavní roli. Premiéra druhé série zatím nebyla oficiálně potvrzena, ale očekává se v průběhu roku 2024. Kromě výše zmíněných projektů je Mackie spojován i s dalšími filmy, ale oficiální potvrzení zatím chybí. Jisté je, že Anthony Mackie je momentálně jedním z nejvytíženějších herců Hollywoodu a jeho hvězda i nadále stoupá.

Odkaz Anthonyho Mackieho

Anthony Mackie si za léta v Hollywoodu vybudoval impozantní kariéru. Jeho charisma a herecký rozsah mu vynesly role v řadě žánrů, od akčních trháků po nezávislá dramata. Fanoušci komiksových filmů ho znají jako Sama Wilsona, alias Falcona, z marvelovského filmového vesmíru. Jeho výkon v seriálu Falcon a Winter Soldier, kde se ujal hlavní role, mu vynesl uznání kritiky i diváků. Mackieho talent ale zdaleka nekončí u superhrdinských filmů.

Představil se v oceňovaných snímcích jako Smrt čeká všude, Million Dollar Baby nebo Captain America: Návrat prvního Avengera. Jeho herecký rejstřík zahrnuje i role v životopisných dramatech, například v roli Martina Luthera Kinga Jr. ve filmu All the Way. Mackieho filmografie je důkazem jeho všestrannosti a schopnosti ztvárnit širokou škálu postav.

Mezi jeho nadcházející projekty patří akční thriller Paní Web, kde si zahraje po boku Dakoty Johnson a Sydney Sweeney. Mackieho hvězda i nadále stoupá a fanoušci se mohou těšit na další fascinující výkony v jeho podání.

Publikováno: 23. 06. 2024